Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca i pasażer trafili do szpitala

2019-02-05 21:32:00 (ost. akt: 2019-02-05 21:33:57)
Kierujący i pasażer z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala

Kierujący i pasażer z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na trasie Myślęta - Gralewo Stacja, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Volvo uderzył w drzewo. Policja odnotowała kilka innych kolizji na terenie Działdowa i całego powiatu.
Pogoda nie rozpieszcza kierujących. Na skutek zmiennych i trudnych warunków pogodowych ze śliską nawierzchnią i błotem pośniegowym policjanci interweniowali w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi. Na szczęście mimo niebezpiecznych sytuacji i kilku kolizji nie doszło do zagrożenia życia uczestników tych zdarzeń.
- Do najniebezpieczniejszego zdarzenia doszło na trasie Myślęta - Gralewo Stacja, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Volvo uderzył w drzewo- wyjaśnia Justyna Nowicka z komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Obecny na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że 36-letni kierowca pojazdu wykonując manewr mijania się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał autem na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo.
W wyniku tego zdarzenia kierujący wraz z podróżującym z nim 32-letnim pasażerem z ogólnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie na badania. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Olsztynka, obaj byli trzeźwi.Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Natomiast w Działdowie przy jednym z marketów kierujący pojazdem marki Fiat Punto wyjeżdżając z terenu przyległego do sklepu i skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi, którym kierował mieszkaniec gminy Płośnica jadąc drogą z pierwszeństwem. W konsekwencji doszło do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.

- Także w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej niedaleko stacji paliw kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes obywatel Ukrainy podczas manewru omijania zawadził naczepą o lusterko pojazdu marki Man powodując jego uszkodzenie. Za kierownicą mana siedział mieszkaniec Kalisza, który na skutek zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń - mówi Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.
W obu powyższych zdarzeniach sprawców kolizji policjanci ukarali punktami i mandatem karnym.
To nie jedyne niebezpieczne sytuacje, do których doszło wczoraj na drogach powiatu działdowskiego. Policjanci wyjaśniali okoliczności jeszcze kilku innych drobnych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie miasta Lidzbark i gminy Rybno. W jednym z nich kierowca pojazdu marki Man podczas wykonywania manewru cofania wjechał w ogrodzenie posesji, a w innym kierujący pojazdem marki Mazda wykonując manewr cofania z posesji na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującemu pojazdem marki Opel Vectra.

(IP)


Policja kolejny raz apeluje do kierujących pojazdami o szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy za oknem panuje zmienna aura, a na drogach nawierzchnia jest śliska i oblodzona. Pamiętajmy, że nawet doświadczony kierowca może mieć poważne problemy w kierowaniu pojazdem, gdy na drodze leży śnieg, a temperatura powietrza wzrasta powodując roztopy i zaleganie błota pośniegowego. Nie spieszmy się i zwracajmy uwagę na innych kierujących pojazdami, szczególnie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej lub podczas wyjazdu z posesji i włączania się do ruchu. Czasami zwykła chwila nieuwagi, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, może być przyczyną groźnego w skutkach zdarzenia drogowego.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nb #2676572 | 176.103.*.* 6 lut 2019 09:13

  Najgorzej jest w Lidzbarku gdzie pgk jeździ na łysych oponach W pgk mają duże długi pod wodzą emerytowanego zastępcy komendanta policji z Działdowa jasionowskiego

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #2676460 | 213.76.*.* 5 lut 2019 21:49

  Wescie się za tych darmo zjazdów, co przetargi wygrywają za odśnieżanie a potem maja w dupie że śnieg leży

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5