Dzień babci i dziadka pierwszą uroczystością w nowej świetlcy

2019-01-27 09:00:00 (ost. akt: 2019-01-26 22:59:35)
Organizatorem spotkania byli mieszkańcy sołectwa Szczupliny

Organizatorem spotkania byli mieszkańcy sołectwa Szczupliny

Dzień Babci i Dziadka to pierwsza uroczystość w nowej świetlicy w Szczuplinach. Jaj pomysłodawcą był sołtys Adam Bochno, a organizatorem mieszkańcy sołectwa. Na tym pięknym święcie obecny był na niej wójt gminy Tomasz Węgrzynowski
Na święcie Babci i Dziadka pojawili się Tomasz Węgrzynowski, wójt gminy Rybno i Piotr Kornatowski, przewodniczący Rady Gminy Rybno, a także Adam Bochno, sołtys wsi Szczupliny, który był pomysłodawcą uroczystości. Organizatorem spotkania byli mieszkańcy sołectwa Szczupliny, którzy we własnym zakresie przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Dzieci przygotowały program artystyczny dla swoich babć i dziadków. Następnie wręczyły im własnoręcznie wykonane kwiaty.

Pierwsza uroczystość w nowej świetlicy w Szczuplinach była bardzo udana. Dlatego też sołtys wsi, Adam Bochno zapowiada kolejne imprezy.
- Na pewno zorganizujemy uroczystość z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki i Ojca, Dnia Dziecka, odbędzie się również Konkurs Kulinarny - Żyj zdrowo i ekologicznie - wymienia sołtys Szczuplin.

Jednak na tym nie koniec atrakcji dla mieszkańców sołectwa. W planach są m.in. organizacja Dnia Chłopaka, choinka oraz inne uroczystości. Dodatkowo odbywają się zajęcia dla seniorów pod okiem pani Gertrudy Cierech, opiekunki świetlicy.

Ostatnio w ich czasie prowadzone były zajęcia z szydełkowania, na których wykonywane były kurczaczki wielkanocne z włóczki i inne ozdoby.
- W czasie trwających ferii zimowych w naszej świetlicy pojawią sie panie z Biblioteki Gminnej, które będą prowadzić przez cały dzień zajęcia dla dzieci i młodzieży - dopowiada Adam Bochno. - Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili uroczystość dnia babci i dziadka - kończy sołtys Szczuplin.

(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5