Miał przy sobie 30 gramów amfetaminy. Ma dozór policyjny

2019-01-16 15:25:00 (ost. akt: 2019-01-17 12:04:36)
24-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada miał przy sobie amfetaminę

24-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada miał przy sobie amfetaminę

Policjanci prewencji z Działdowa podczas pełnienia służby na terenie miasta skontrolowali na jednej z ulic 24-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.
W poniedziałek 14 stycznia w godzinach wieczornych policjanci prewencji z Działdowa pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli na jednej z ulic stojący pojazd osobowy. Gdy zbliżali się radiowozem do pojazdu, wyszedł z niego w pośpiechu młody mężczyzna. Policjanci postanowili go wylegitymować i dokonali sprawdzenia auta. W wyniku przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili czarny woreczek z zawartością foliowego zawiniątka wypełnionego białym proszkiem. Mundurowi zabezpieczyli podejrzaną substancję, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia.

- Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniony przez policjantów proszek to amfetamina w ilości 30 gramów - mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy powiatowej Policji w Działdowie.
Wczoraj tj. 15 stycznia Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała wobec podejrzanego o posiadanie narkotyków środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie substancji psychoaktywnej lub środków odurzających sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5