Nieuwaga, nadmierna prędkość i promile

2018-12-24 22:00:00 (ost. akt: 2018-12-25 08:54:05)
Policja apeluje do kierujących pojazdami o szczególną ostrożność, brak pośpiechu, zdjęcie nogi z gazu i zwolnienie do maksimum

Policja apeluje do kierujących pojazdami o szczególną ostrożność, brak pośpiechu, zdjęcie nogi z gazu i zwolnienie do maksimum

W miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Oprócz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i braku ostrożności, powodem wypadków była nietrzeźwość kierowców.
W piątek, 21 grudnia na drodze Jamielnik - Bryńsk w gminie Lidzbark kierujący samochodem marki Renault jadąc w kierunku miejscowości Bryńsk na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

- 40-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Lidzbark z urazem głowy karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie - mówi Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.
Na miejscu czynności prowadził patrol prewencji z Komisariatu Policji w Lidzbarku. Oprócz kierowcy w pojeździe znajdował się 17-letni pasażer, który nie doznał żadnych obrażeń. Kierujący autem był trzeźwy.

W sobotę 22 grudnia na trasie Działdowo – Wysoka kierujący pojazdem marki VW Passat zjechał na pobocze i ugrzązł.
- Na miejscu policjanci zastali siedzącego za kierownicą pojazdu 38-letniego mieszkańca powiatu nidzickiego i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W trakcie wykonywania czynności ustalono 22-letniego pasażera pojazdu, również mieszkańca powiatu nidzickiego, który wskazał jako kierowcę 38-latka.
Policjanci ustalili, że siedzący podczas interwencji za kierownicą auta 38-latek posiada prawomocny zakaz sądowy kierowania pojazdami. W związku z tym, że pasażer również miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, policjanci zatrzymali obu mężczyzn do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
Z kolei w niedzielę 23 grudnia w Ilowie-Osadzie na jednej z ulic patrol ruchu drogowego podczas obsługi kolizji ujawnił 46-letniego mieszkańca Iłowa-Osady, który kierował samochodem marki Mitsubishi Carisma będąc w stanie nietrzeźwości.

- Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierujący autem nie posiadał prawa jazdy. Oprócz kierującego, w pojeździe znajdował się 48-letni pasażer, także mieszkaniec Iłowa-Osady, który udostępnił pojazd kierującemu. Jak sam przyznał wcześniej wspólnie spożywali alkohol - nadmienia Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.
Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą jazdę i poinformowali o dalszym toku postępowania i konsekwencjach prawnych.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na trasie Działdowo – Uzdowo. W tym przypadku kierująca samochodem marki Ford Fokus 19-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg. Następnie zjechała autem na lewą stronę drogi i dachowała. Dziewczyna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem i punktami karnymi.

W tym samym dniu na trasie Rutkowice - Skurpie doszło do następnego groźnego zdarzenia drogowego z udziałem osobowego fiata.

- Kierujący samochodem marki Fiat Stilo mieszkaniec powiatu nidzickiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wypadł z drogi i dachował. 47-latek był w drodze do szpitala w Działdowie i wiózł ze sobą 72-letnią pasażerkę z urazem lewej nogi - tłumaczy rzecznik prasowy KPP Działdowo.

Kobietę z miejsca zdarzenia z uwagi na powstały wcześniej uraz nogi karetka pogotowia zabrała do szpitala na badania. Kierujący autem był trzeźwy i nie doznał żadnych obrażeń.
W odniesieniu do powyższych zdarzeń drogowych prowadzone są postępowania wyjaśniające, których wynik zadecyduje o konsekwencjach prawnych dla ich sprawców.

(IP,SW)

Policja apeluje
To kolejny weekend z kapryśną pogodą i opadami marznącego śniegu i deszczu. Policja apeluje do kierujących pojazdami o szczególną ostrożność, brak pośpiechu, zdjęcie nogi z gazu i zwolnienie do maksimum, zwłaszcza w okolicach parkingów i placówek handlowych, gdzie zagęszczenie pojazdów znacznie wzrasta, a w związku z tym niebezpieczeństwo spowodowania kolizji również. Nie pozwólmy, by nadchodzącą świąteczną atmosferę popsuły nasz brak uwagi, nadmierny pośpiech i nieostrożność na drodze. Kierowco nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu! Twoja „głupota” za kierownicą może kosztować czyjeś życie.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ong #2649497 | 188.146.*.* 25 gru 2018 12:08

  Jak mozna dostosować prędkość do oblodzonej drogi ?! Chyba tylko zostając w domu ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ong #2649496 | 188.146.*.* 25 gru 2018 12:08

  Jak mozna dostosować prędkość do oblodzonej drogi ?! Chyba tylko zostając w domu ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. a ja to lach #2649480 | 79.124.*.* 25 gru 2018 10:37

   jedynym lekarstwem , które by działało na wyobraźnię pijaków siadających za kółkiem po spożyciu alkoholu jest bardzo wysoka kara finansowa - same sądowe zakazy niewiele przemawiają do wyobraźni pijaków

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5