Zastępca komendanta straży pożarnej uratował sąsiada

2018-12-01 09:00:00(ost. akt: 2018-11-30 13:45:00)
 bryg. Leszek Góralski uratował swojego sąsiada

bryg. Leszek Góralski uratował swojego sąsiada

Bryg. Leszek Góralski zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Działdowie uratował swojego sąsiada, u którego rozpoznano objawy zatrucia tlenkiem węgla tj. czadem.
Do zdarzenia doszło we wtorek 13 listopada w Działdowie. Działdowscy strażacy zostali wezwani na interwencję do budynku, w którym mógł ulatniać się czad.
- Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali Zespół Ratownictwa Medycznego udzielający pomocy mężczyźnie, u którego rozpoznano objawy zatrucia tlenkiem węgla - wyjaśnia Damian Mackiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.
Jak się okazało przed przybyciem zastępu Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza​ i Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został ewakuowany z łazienki przez sąsiada. Okazał się nim bryg. Leszek Góralski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Obecna na miejscu załoga Zespół Ratownictwa Medycznego, dokonała weryfikacji stanu zdrowotnego osób ewakuowanych z mieszkania.
- Kobieta z dzieckiem zostały w miejscu zdarzenia, a mężczyzna został zabrany do szpitala. Działania zastępu polegały na wykonaniu pomiaru na obecność tlenku węgla miernikiem wielogazowym, który wskazał obecność czadu, w pomieszczeniu łazienki w którym znajdował się piecyk gazowy - dodaje Damian Mackiewicz z KP PSP w Działdowie.
W pozostałych pomieszczeniach nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Pomieszczenia przewietrzono i dokonano kolejnego pomiaru - wynik negatywny. O zdarzeniu został powiadomiony administrator obiektu.

(SW)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5