Kraszewski mistrzem okręgu

2018-11-08 15:00:00(ost. akt: 2018-11-08 14:55:12)
 Uczestnicy finałowej tury zawodów w Glinojecku

Uczestnicy finałowej tury zawodów w Glinojecku

Sławomir Kraszewski z Koła PZW Lidzbark zdobył Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym Seniorów. Finałowa tura zawodów odbyły w niedzielę, 4 listopada na rzece Wkrze w okolicach Glinojecka.
W rywalizacji, która rozpoczęła się o godz. 7.00 wzięło udział 28 wędkarzy. Sędzią głównym zawodów był Henryk Grześ, który jest również prezesem Zarządu Okręgu PZW Ciechanów. Miał on do dyspozycji, w trudnych do sędziowania zawodach na rzece, dziesięciu sędziów kontrolnych z Koła PZW w Glinojecku, troje sędziów z Koła PZW w Ciechanowie oraz jedną sędzinę z Koła PZW w Cieksynie. Oznaczało to, że na dwóję zawodników przypadał jeden sędzia.
Przed tymi zawodami w klasyfikacji generalnej prowadził Artur Białczak z Koła PZW w Opinogórze. Największego, bo 66 centymetrowego szczupaka złowił Paweł Sitarski z Koła PZW w Pułtusku.

Zwycięzcą zawodów w Glinojecku został Paweł Sitarski z Koła PZW w Pułtusku z wynikiem 3 570 pkt. Wyprzedził Pawła Śniadałę również z Koła PZW Pułtusk oraz Sławomira Kraszewskiego z Koła PZW w Lidzbarku. Jedną z niespodzianek przygotowanych przez gospodarzy - Koło PZW Glinojeck - była obecność Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck Łukasza Kapczyńskiego, który wręczył najlepszej trójce przygotowane przez siebie nagrody. Burmistrz podziękował zawodnikom za rywalizację i odwiedzenie Glinojecka , a członkom Koła PZW w Glinojecku za współpracę i wręczył na ręce prezesa Koła Michała Walczaka pamiątkowy medal.

Indywidualnym Mistrzem Okręgu Ciechanowskiego w wędkarstwie spinningowym za 2018 rok w kategorii Seniorów został Sławomir Kraszewski z Koła PZW w Lidzbarku, wicemistrzem został Artur Białczak z Koła PZW w Opinogórze, brązowy medal wywalczył natomiast Mariusz Rejniak z Koła PZW w Mławie. Najlepsi zawodnicy finałowej tury oraz całych mistrzostw zostali uhonorowali pucharami i medalami przez prezesa Zarządu Okręgu Henryka Grzesia oraz Burmistrz Miasta i Gminy w Glinojecku Łukasza Kapczyńskiego.

(IP)


Wyniki końcowe - najlepsza 10

1. Sławomir Kraszewski PZW Lidzbark
2. Artur Białczak PZW Opinogóra
3. Mariusz Rejniak PZW Mława
4. Paweł Pyrzyński PZW Cieksyn
5. Marcin Borowski PZW Sochocin
6. Mateusz Kuciński PZW Nowe Miasto
7. Kamil Woźniak PZW Ciechanów
8. Jarosław Rożnowski PZW Opinogóra
9. Paweł Sitarski PZW Pułtusk
10. Władysław Łaszewski PZW Ciechanów

Wyniki III tury - najlepsza 10

1. Paweł Sitarski - Pułtusk
2. Paweł Śniadała - Pułtusk
3. Sławomir Kraszewski - Lidzbark
4. Piotr Załęcki - Glinojeck
5. Piotr Czarnecki Nowe Miasto
6. Mariusz Rejniak - Mława
7. Władysław Łaszczewski -Ciechanów
8. Mateusz Kuciński -Nowe Miasto
9. Paweł Pyrzyński - Cieksyn
10. Artur Białczak - Opinogóra

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5