IX Puchar Grunwaldu. Sukces młodej drużyny Yankeesów Działdowo

2018-09-21 12:00:00(ost. akt: 2018-09-21 07:03:22)
Uczestnicy IX Puchar Grunwaldu

Uczestnicy IX Puchar Grunwaldu

W czwartek 20 września Pola Grunwaldzkie tętniły baseballem. Na IX Ogólnopolski Turniej Baseballu o Puchar Grunwaldu zjechały drużyny z takich miast jak: Gdańska, Miłomłyna, Zajączkowa Lubawskiego, a także Działdowa.
Zawody rozgrywane są nieprzerwanie od 2010 roku dzięki wsparciu dyrekcji i pracowników Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz klubu Yankees Działdowo / inicjator Zdzisław Ziółkowski/, miasta Działdowo, starostwa działdowskiego i sponsorów. Ta inicjatywa ma za zadanie łączyć sport z historią i spełnia je znakomicie.

A z okazji 100-cia Państwa Polskiego ma wymiar szczególny. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane a odbywały się na doskonale przygotowanej murawie, gdzie w sobotę staną w szranki rycerze. Młody zespół Yankees Działdowo w którym grało 10 dziewcząt / klasa V/ i 5 chłopców z klas V, VI i VIII , trenujący od niedawna pokazał, że szybko łapie” arkana baseballu dla niektórych nieosiągalne. Już w pierwszym meczu z Zajączkowem dopiero w ostatniej zmianie po błędzie w obronie stracił wygraną ulegając 11:12. Za to w meczu z Gdańskiem pokazał , że walczy do końca odnosząc zwycięstwo na wagę miejsca na podium. Nasza drużyna była najmłodszą w całym turnieju i na wiosnę będzie groźna dla najlepszych.

Puchary, medale, statuetki, nagrody wręczał Pan Patryk Kozłowski - Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i pracownik Muzeum Grunwaldu. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Piotra Nowakowskiego z Muzeum Grunwaldu, który zadbał o super organizację.
Na koniec wszyscy zjadali się "rycerską grochówką" przygotowaną przez pracowników muzeum i już czekają na 10 Jubileuszowy turniej w 2019 roku, który planowany jest w obsadzie międzynarodowej z okazji 100-cia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Skład Yankees Działdowo: Milena Wrzecionowska, Antonina Zalewska, Lidia Domeracka, Aleksandra Jakóbowska, Julia Kińska, Milena Soćko, Maja Fojut, Marta Falinowska, Alicja Szczęsnowicz, Kinga Kopańska, Maria Mrowińska, Jan Nadarzyński, Igor Balcerzak, Cezary Karpiński, Mateusz Łuczak, Nikodem Borowski-trenerzy Maria Szczypińska, Zdzisław Ziółkowski
Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale, statuetki ufundowane przez Dyrektora Muzeum dr Szymona Dreja i Ala Koproskiego /USA/.
MVP Turnieju- Filip Adamczyk / Miłomłyn/
Najlepsi zawodnicy zespołów/ statuetki/: Maja Ulatowska, Fabian Szostek/ Miłomłyn/, Wiktoria Wolska, Mikołaj Strózik / Zajączkowo/, Julia Kińska, Cezary Karpiński / Działdowo/, Kacper Kruszyński, Oliwier Kuliszko / Gdańsk/
Najmłodszy zawodnik: Antoni Maier /Miłomłyn/ nagroda organizatora Zdzisława Ziółkowskiego.

(ZZ)


Wyniki spotkań:

Yankees Działdowo @ Fryga Zajączkowo 11:12
Lider Miłomłyn @ Orły Gdańsk 1:16
Fryga Zajączkowo @ Orły Gdańsk 9:8
Yankees Działdowo @ Lider Miłomłyn 0:12
Yankees Działdowo @ Orły Gdańsk 8:6
Lider Miłomłyn @ Fryga Zajączkowo 11:8
Klasyfikacja końcowa:
1. Lider Miłomłyn / SP Miłomłyn/
2. Fryga Zajączkowo Lub. / SP Zajączkowo Lub./
3.Yankees Działdowo / SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi/
4. Orły Gdańsk / SP 86 Gdańsk/2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5