Pożar, zasłabnięcie i 7 osób zatrzaśniętych w windzie

2018-04-25 11:25:00(ost. akt: 2018-04-25 14:59:55)

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

W minionym tygodniu straż pożarna miała sporo pracy. Strażacy walczyli z pożarem, byli wzywani do zasłabnięcia osoby we własnym domu i ratowali 7 osób zatrzaśniętych w windzie.
W niedzielę, 22 kwietnia strażacy zostali wezwani do pożaru stodoły w Narzymiu. W chwili kiedy przybyli na miejsce strażacy w płomieniach stał już praktycznie cała drewniana stodoła i dwa blaszane garaże oraz przyległy drewniany budynek gospodarczy.
Pożar rozprzestrzeniał się również na poddasze przyległej obory. Bezpośrednio zagrożony pożarem był budynek mieszkalny znajdujący się niedaleko palących się obiektów.


- Działania strażaków polegały na gaszeniu pożaru i obronie budynku mieszkalnego, który uratowano. Wcześniej ewakuowano z niego 5 osób.
Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do jego dogaszania. Na miejsce zdarzenia dojechała ładowarko-koparka, przy pomocy której usunięto słomę z poddasza obory oraz przerzucano drewno opałowe, które znajdowało się w spalonym budynku gospodarczym - wyjaśnia mł. bryg. Leszek Góralski, oficer prasowy KP PSP w Działdowie. Po sprawdzeniu budynku mieszkalnego zdecydowano o powrocie osób ewakuowanych do budynku.

Następnego dnia strażacy interweniowali na ul. Władysława Broniewskiego w Działdowie. Zostali oni wezwani do mężczyzny z objawami duszności, który znajdował we własnym domu. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali w otwartym mieszkaniu siedzącego mężczyznę lat 59 uskarżającego się na duszności i złe samopoczucie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego Po przybyciu pogotowia poszkodowany został przekazany a następnie zabrany do szpitala na dalsze badania.
Zaledwie po półtorej godzinie strażacy znów ruszyli do akcji. Tym razem siedem osób dorosłych w wieku 18-19 lat zatrzasnęło się w zamkniętej windzie osobowej zlokalizowanej przy przejściu podziemnym pod linią kolejową. Z osobami nawiązano kontakt.

- Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, sprowadzeniu windy na parter i jej otwarciu. Osoby te nie wymagały pomocy medycznej i oddaliły się z miejsca zdarzenia. Na miejsce zdarzenia przybył także konserwator windy - mówi oficer prasowy KP PSP w Działdowie.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo2650 #2492536 | 5.172.*.* 27 kwi 2018 10:59

    Oj napracowali się,ciekawe ile wyniosła roboczogodzina?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5