Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie zaprosiła na "Wesele"

2018-02-22 13:20:00 (ost. akt: 2018-02-22 12:37:22)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Uczniowie ZS nr 1 z Koła Literackiego, którego opiekunem jest polonistka Katarzyna Burchacka, wystawili spektakl "Wesele - Polaków portret własny".
Aula szkolna stała się bronowicką chatą, w której w listopadzie 1900 roku odbyło się wesele chłopki Jadwigi Mikołajczykówny i krakowskiego inteligenta - Lucjana Rydla. Uczniowie w pięknych strojach, pozyskanych dzięki uprzejmości dyrekcji Miejskiego Domu Kultury w Działdowie oraz Miejskiego Domu Kultury w Lidzbarku, przy suto zastawionych stołach weselnych, na tle oryginalnych dekoracji, przenieśli nas w czasie do końca XIX wieku. Młodzież z klas I c, I h, II f, III b i III d stworzyła wspaniałe kreacje zarówno chłopów, jak i inteligentów, ale także zjaw, będących personifikacją myśli i marzeń bohaterów. Wykorzystanie konwencji teatru w teatrze pozwoliło na opatrzenie przedstawienia komentarzem, który poszerzał spojrzenie na ówczesne społeczeństwo polskie, a słowa Gombrowicza na temat stereotypów w nim funkcjonujących otwierały pole do dyskusji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5