Ogłoszenie wyników plebiscytu i bal sportowca [zdjęcia, film]

2018-02-12 13:23:35 (ost. akt: 2018-02-12 14:14:34)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Za nami ogłoszenie wyników 43. Plebiscytu na „Najlepszego Sportowca” i „Sportowy Talent” roku 2017. Po raz piąty najlepszym sportowcem został tenisista stołowy Jiri Vrablik, a talentem po raz drugi został lekkoatleta Artur Cytlał.
Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński na początku uroczystej gali 43. Plebiscytu na „Najlepszego Sportowca” i „Sportowy Talent” roku 2017 i balu sportowca powitał honorowego obywatela Działdowa Gabriela Chojaka, samorządowców, cały świat sportowy Działdowa - działaczy, sportowców, nauczycieli, trenerów, a także mecenasów działdowskiego sportu i mieszkańców. Ciepłymi słowami Grzegorz Mrowiński przywitał również Ładysława Cichosza, który to przez wiele lat organizował i przeprowadzał działdowski plebiscyt.

— Dzisiejsze spotkanie jest łącznikiem między tym, co było kiedyś, może jeszcze nie tak dawno, ale tym co jest i będzie w przyszłości. Widzę młode twarze, talenty działdowskiego sportu. Są z nami również legendy. Dziękuję, że jesteście z nami. Po długich latach wracamy z powrotem do tradycji balów — mówił podczas uroczystej gali burmistrz Grzegorz Mrowiński.

W tym roku dobył się 29 bal sportowca w Działdowie. Ostatni bal miał miejsce w 2002 roku. Galę poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie Grzegorz Kaszubski.

— Wszystko rozpoczęło się w 1973 roku, kiedy to na balu, pierwszym balu sportowca, ogłoszono wyniki na najlepszego sportowca dwudziestolecia. Wówczas zwyciężył Roman Pawelski, drugi był Jerzy Pajewski, a trzeci Jerzy Piskorowski — mówił dyrektor Grzegorz Kaszubski. — Na tej sali jest dwóch panów, którzy w tej dziesiątce się znaleźli: Henryk Przybyszewski i Leszek Gołębiewski.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku po raz czwarty wygrał tenisista stołowy Jiri Vrablik. do tej pory pięciokrotnie w Plebiscycie wygrywał Zbigniew Kowalkowski (kickboxing), czterokrotnie zwyciężał Kamil Krauze (lekkoatletyka), trzykrotnie tryumfowali Marcin Tomczak i Krzysztof Pieckowski (piłka nożna). Natomiast tytuł talentu roku przyznawany jest od 2002 roku. Po raz pierwszy zwyciężył Kacper Wiśniewski. W ubiegłym roku wygrał Artur Cytlał.

W tym roku 47 specjalistów głosowało na sportowca roku i talent roku.
— W Działdowie pracuje jeden pan, który kocha lekką atletykę - Jacek Cytlał. Oddaje tej dyscyplinie całe swoje serce. Dzisiaj całe serce oddał synowi. Talentem roku 2017 został Artur Cytlał — powiedział Grzegorz Kaszubski. — Artur to mistrz województwa w oszczepie, mistrz województwa w kuli, mistrz makroregionu w oszczepie, wicemistrz makroregionu w kuli, najlepszy wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej.
Artur Cytlał dodatkowo dostał nagrodę specjalną od Marcina Menderskiego. Nagrodę Arturowi wręczył ojciec Marcina, Edward Menderski.

W tegorocznym, 43. plebiscycie na „Najlepszego Sportowca” Działdowa było 25 nominowanych. Nominacji miały prawo dokonywać wszystkie kluby z Działdowa (prezesi, działacze). Nagrodzono piątkę najlepszych sportowców. Wynik ogłaszali ludzie działdowskiego sportu. I tak od piątego miejsce wyniki ogłaszali: Grzegorz Maluchnik, Janusz Chilmanowicz, Krzysztof Olszewski, Ryszard Dziawgo i Teresa Chojnowska. Tytuł najlepszego sportowca Działdowa po raz piąty zdobył tenisista Superligowego Dekorglassu Działdowo SJiri Vrablik.
Nagrodę za nieobecnego podczas gali Jiriego Vrablika odebrał właściciel klubu Dekorglass Działdowo Gabriel Chojak:
— Mamy nadzieję, że w tym roku dotrzemy do finału. A finał to jest dyspozycja dnia. Myślę, że będzie bardzo dobrze — powiedział Gabriel Chojak.

Nowością w tegorocznym plebiscycie była możliwość głosowania w kategorii "Wyróżnienie Mieszkańców". Odbyło się głosowanie internetowe. Zagłosowało 658 mieszkańców Działdowa. Zwyciężyła biegaczka Magdalena Pietruszka (Rozbiegane Działdowo).

— Jest to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, że znalazłam się w najlepszej piątce. Przede wszystkim dziękuje mojemu trenerowi Łukaszowi Schulzowi, za to, ze otoczył mnie wielką opieką, wsparciem w trudnych chwilach — mówiła Magdalena Pietruszka. Dziękuje Grupie Rozbiegane Działdowo, która mnie bardzo motywują. Jesteśmy dla siebie wsparciem.
Wyróżnieni także zostali za krzewienie kultury fizycznej sportu dzieci i młodzieży Gabriel Chojak (właściciel klubu Dekorglass Działdowo) i Jacek Cytlał (trener UKS MOSiR Działdowo).

— Wszystkim laureatom gratuluję — mówił burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Na koniec mam dla wszystkich miłośników piłki nożnej bardzo dobrą wiadomość. Jest pewna rzecz, która mi nie daje spać, nie daje spokoju. Są to losy naszego klubu sportowego Start Działdowo. Wspólnie z panem dyrektorem Grzegorzem Kaszubskim jesteśmy już po rozmowach z prezesem Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej. Osiągnęliśmy pewien konsensus. Już niebawem odbędzie się spotkanie założycielskie, na które zapraszam wszystkich działaczy sportowych. Na tym spotkaniu zostanie powołany Miejski Klub Sportowy Działdowo, a po pięciu latach ten klub, będzie miał prawo powrotu do nazwy, historii i tradycji Startu. Zrobimy wszystko, żeby w rundzie jesiennej na naszym wyremontowanym stadionie - Miejski Klub Sportowy zagrał w rozgrywkach.

Najlepsi Sportowcy Działdowa w roku 2017:
1. Jiri Vrablik - tenis stołowy - 142 pkt
2. Wong Chung Ting - tenis stołowy -117 pkt
3. Michał Karbowski - tenis stołowy - 109 pkt
4. Martyna Konarzewska - lekkoatletyka - 72 pkt
5. Magdalena Pietruszka - bieganie - 42 pkt

Talent Roku 2017:
1. Artur Cytlał - lekkoatletyka - 135 pkt
2. Maksymilian Miastowski - tenis stołowy - 114 pkt
3. Mateusz Rutkowski - tenis stołowy - 112 pkt
4. Szymon Prokopowicz - koszykówka - 93 pkt
5. Bartosz Gajewski - piłka nożna - 68 pkt

Głosowanie internetowe:
1. Magdalena Pietruszka - 266 pkt
2. Martyna Konarzewska - 112 pkt
3. Leon Menderski - 60 pkt
4. Michał Skoneczka - 50 pkt
5. Natalia Juchnowska - 24 pkt

Karol Wrombel

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5