Stracili prawo jazdy za jazdę po alkoholu i przekroczenie prędkości

2018-01-10 10:10:17 (ost. akt: 2018-01-10 09:43:02)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z działdowskiej jednostki policji zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownice pod wpływem alkoholu oraz jednego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy oni stracili prawo jazdy.
W poniedziałek po godzinie 17.00 w Iłowie-Osadzie na jednej z ulic patrol drogówki zatrzymał do kontroli fiata punto. Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Iłowa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację do sądu.

Drugi „pijany” kierowca wpadł w święto Trzech Króli
Tuż po godzinie 11.00 w Iłowie-Wsi patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 51-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada, który jechał osobowym renault. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy.

Za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu obu mężczyznom grozi grzywna i kara aresztu. Ponadto za ww. wykroczenie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

— Natomiast na terenie gminy Lidzbark w tym samym dniu policjanci ruchu drogowego podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli bmw — dodaje oficer prasowy. — Kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h w stosunku do obowiązującej.Mieszkańca Lidzbarka policjanci ukarali mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument trafi teraz do miejscowego starosty, który zadecyduje o wstrzymaniu mu uprawnień do kierowania pojazdami na co najmniej trzy miesiące.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fojt #2421480 | 213.184.*.* 19 sty 2018 14:35

    W Lidzbarku to nie ten gnój Szmajchel?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5