Wystawa malarstwa w działdowskiej bibliotece - ekspozycja prac Elżbiety Held oraz Hanny Iwanów

2017-12-13 08:41:53 (ost. akt: 2017-12-13 08:44:36)
Grudzień to wyjątkowy miesiąc, pogodny i promienny, a choć czasem grudniowa aura śniegiem zamiecie, wiatrem przeniknie przez kurtki, to odczucia radości nie może zakłócić. Bo pogoda wewnętrzna jest w nas. Rozjaśnione witryny sklepów, rozświetlone ulica i okna, i oczekiwanie na Wigilię, na życzenia i prezenty.
Biblioteka w Działdowie jeszcze przed Wigilią przygotowała prezent, organizując wystawę malarstwa Elżbiety Held i Hanny Iwanów.

„Anioły są wśród nas” – tak można by nazwać wystawę Elżbiety Held. Anioły są wśród nas, musimy tylko uważnie patrzeć, ale nie mędrca szkiełkiem i okiem. Bo przecież wielu z nas nie tylko wierzy, ale ma pewność, że strzeże go Anioł Stróż. A czy to udowodnione, że deszcz to opad atmosferyczny w wyniku cyrkulacji atmosferycznej? A może to zabawy aniołów wodą gdzieś w niebie, których ślad pozostał w ludowej tradycji śmigus - dyngus? Napatrzmy się na anioły i aniołki, może łatwiej je odnajdziemy wśród nas.

„Może tradycyjnie?” - to mógłby być tytuł wystawy Hanny Iwanów. Zbliżają się Święta i już wielu z nas wpisuje teksty życzeń do smartfonów, często programując, żeby wysyłane były w Wigilię. Bo przecież wtedy tyle innych zajęć. Ale może warto wrócić do tradycji, do kartek pocztowych wysyłanych nie dlatego, że trzeba, ale dlatego, że się chce. Nie do wierszyków ściąganych z Internetu, ale do szczerych życzeń. Może „pocztówki” Hanny Iwanów - w cudzysłowie to napisałem bo to niezwykłe kartki pocztowe, to „pocztówkowe” dzieła sztuki - o tej zapomnianej tradycji nam przypomną.

„Pochwała karmi sztukę” jak napisał Seneka, więc chwalmy autorki i Bibliotekę, że taką uroczą wystawę nam przygotowała

Wystawę można oglądać w dziale Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie od 1 do 31 grudnia.

Marek NowaczykCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5