Pasowanie na "pierwszaka" w szkole w Ruszkowie [zdjęcia]

2017-11-09 14:16:27(ost. akt: 2017-11-09 10:20:41)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Ruszkowie pierwszoklasiści zostali przyjęci oficjalnie do społeczności uczniowskiej.
W murach nowej sali gimnastycznej w obecności swoich bliskich i braci uczniowskiej, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej pod hasłem „Razem łatwiej, mądrzej i weselej” J. Korczaka.
Zanim bohaterowie dnia złożyli uroczyste ślubowanie, znakomicie radzili sobie z zadaniami „Ducha Księżnej Małgorzaty”, która włada w tej szkole, a tym samym udowodniły swoją gotowość do złożenia ślubowania. Pasowania „wielkim ołówkiem” dokonała dyrektor Małgorzata Szymańska. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynię – Marię Cegiełkę.

Podniosły nastrój zapewniły również odświętne stroje wszystkich dzieci.

Po uroczystości „Pierwszaki” zostały obdarowane prezentami przez uczniów klasy II i rodziców. Ten dzień pełen miłych przeżyć i wrażeń z pewnością długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Ruszkowie zostali przyjęci: Filaszkiewicz Maja, Gadulski Szymon, Guzowska Lena, Rząp Ksawery, Sierocińska Maria, Sowińska Nikola.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5