Nauka, ruch i zabawa – wycieczka gimnazjalistów z Dwójki do Warszawy

2017-10-30 20:03:12 (ost. akt: 2017-10-30 18:07:44)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W październiku grupa uczniów z dwujęzycznej klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Stolica przywitała nas piękną pogodą, która była doskonałym zaproszeniem do spaceru po Łazienkach Królewskich.
W ten piękny jesienny dzień ogrody królewskie wyglądały niezwykle malowniczo, nie tylko kolorowe drzewa, ale też skąpane w słońcu zabytki, zwłaszcza Pałac na Wyspie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin na Gocławiu, gdzie znajduje się ponad 60 trampolin różnego rodzaju, od relaksacyjnych po sportowe, a ponadto basen z gąbkami, poducha powietrzna do nauki akrobacji, kosze do koszykówki, strefa do gry w zbijaka czy ścieżka akrobatyczna. Godzina spędzona bardzo aktywnie na kilkudziesięciu trampolinach minęła bardzo szybko. Park Trampolin okazał się idealnym miejscem na zabawę i rozładowanie emocji.

Po aktywności fizycznej przyszedł czas na naukę przez doświadczenie podczas ponad dwugodzinnego pobytu w Centrum Nauki KOPERNIK, jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Liczne stanowiska doświadczalne pozwalające na przeprowadzanie samodzielnych eksperymentów pozwoliły nam na wzbogacenie naszej wiedzy o świecie nauki i techniki.

Program zorganizowanej wycieczki okazał się dla młodzieży gimnazjalnej bardzo trafiony. Mogli integrować się w bardzo przyjaznej atmosferze bawiąc się i zgłębiając naukę jednocześnie.

Anna WaksCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5