Młodzież w krainie dinozaurów

2017-10-24 19:30:00 (ost. akt: 2017-10-24 19:01:26)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie klas III a, c i e Gimnazjum oraz IV a i VII a Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie pojechali na ciekawą szkolną wycieczkę dydaktyczno-integracyjno-wychowawczą do Torunia i Solca Kujawskiego.
Młodzież i dzieci zwiedzali rynek Starego Miasta w Toruniu.
Uczniowie poznali zabytkowe dzielnice Torunia a na rynku Starego Miasta zajadali się toruńskimi piernikami. Nie zabrakło również wizyty w Obserwatorium Astronomicznym, natomiast w Piwnicach, wykładowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapoznali uczniów z pracą naukowców w dziedzinie astronomii.

Uczniowie zobaczyli m.in. największy radioteleskop w Europie Środkowej. Z Torunia wycieczka wyruszyła do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Zajęcia w Jura Parku okazały się bardzo interesujące. Uczniowie zapoznali się z najstarszymi kręgowcami, ich życiem i sposobami odżywiania, jak również z florą i fauną tego regionu. Bardzo ciekawy okazał się krótki film 5D o życiu dinozaurów. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Działdowa około godziny 22.00.
Opiekunami wycieczki byli Andrzej Tomporowski, Marzena Stryjek, Ewa Ulatowska i Jolanta Cierkowska.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5