Heinz Glas inwestuje w naszym mieście. Większa produkcja, nowe miejsca pracy

2017-09-10 13:00:00 (ost. akt: 2017-09-10 09:05:28)
Heinz Glas Działdowo

Heinz Glas Działdowo

Autor zdjęcia: archiwum Heinz Glas Działdowo

Firma Heinz Glas Działdowo Sp. z o.o. otrzymała 25 sierpnia zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Decyzja dotycząca realizacji inwestycji została podpisana przez Zarząd W-M SSE S.A.: prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa istniejącego zakładu oraz zakup technologii, która zagwarantuje zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa o ponad 85 proc. Planowane jest wyposażenie zakładu w innowacyjne linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji szkła. W wyniku realizacji inwestycji możliwa będzie produkcja szkła znacznie lepszej jakości, zwiększenie ilości oferowanych produktów oraz wprowadzenie do oferty nowych (np. butelek alkoholowych typu premium oraz butelek o większych gabarytach). Zastosowanie nowej technologii pozwoli na zmniejszenie ilości stłuczki poprodukcyjnej oraz ograniczenie błędów na wszystkich etapach produkcji.

W ramach projektu Heinz Glas Działdowo Sp. z o.o. zadeklarowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 87 050 000 złotych, zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o minimum 50 osób oraz utrzymanie liczby pracowników na poziomie co najmniej 547 osób. Inwestycja będzie realizowana na nieruchomości o powierzchni 2,9040 ha.

oprac. mcz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5