Narodowe Czytanie w działdowskiej bibliotece [filmy, zdjęcia]

2017-09-03 11:45:05 (ost. akt: 2017-09-03 16:08:14)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja w Działdowie odbyła się po raz piaty.

– Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Została Zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano kolejno „Trylogię” Henryka Sienkiewicz oraz „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – powiedziała dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn. – Nasza biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowe Czytanie, którą patronatem objęli burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz starosta Marian Janicki. Naszymi partnerami w akcji byli: Miejski Dom Kultury w Działdowie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Wł. Jagieły, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół w Malinowie, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, Areszt Śledczy w Działdowie, Hufiec Działdowo, Młodzieżowa Rada Miasta, Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dyskusyjne Kluby Książki.
W bibliotece na zakończenie akcji był także poczęstunek.

kw
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5