W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – spotkanie policjantek z przedszkolakami

2017-05-27 18:17:22(ost. akt: 2017-05-27 08:21:46)

Autor zdjęcia: policja

O bezpieczeństwie na drodze, w domu i zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie rozmawiała policjantka z miejscowej jednostki Policji.
W trakcie rozmowy z dziećmi policjantka ds. Nieletnich i Patologii przypomniała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasady bezpieczeństwa oraz omówiła właściwe zachowanie się podczas przechodzenia przez drogę na przejściu dla pieszych. Dzieci miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas przechodzenia przez pasy w obrębie swojej placówki pod bacznym okiem wychowawczyni i policjantek.

Policjantka przestrzegała dzieci przed kontaktami z osobami obcymi i przypomniała również numery alarmowe do służb ratunkowych w sytuacji zagrożenia.
Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z policyjnym radiowozem i poczuć się jak prawdziwy policjant wsiadając za jego kierownicę.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dzieci na koniec otrzymały kolorowanki z rysunkami związanymi z bezpieczeństwem dotyczącym omawianej tematyki.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5