Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek [zdjęcia, film]

2017-05-12 13:50:37 (ost. akt: 2017-05-12 09:53:34)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek m.in. autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.


Dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze wzięły udział w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek.
W czasie spotkania dzieci wysłuchały wierszy napisanych przez autorkę, dowiedziały się także czym autorka się inspiruje. Więcej w relacji filmowej poniżej.

– Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci – mówi dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn. – O tym, jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość Agnieszki Frączek świadczą kupowane przez dzieci książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowych wpisów do książek jej autorstwa znajdujących się w zbiorach Biblioteki oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania

Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego Słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach i homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych.

oprac.kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5