Akademia w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Działdowie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja [filmy, zdjęcia]

2017-05-01 12:10:30 (ost. akt: 2017-05-01 12:19:01)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Działdowie im. Jana Brzechwy w Działdowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Program artystyczny przygotowała grupa III A - Motylki. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni partiotyczne oraz zaprezentowały układ taneczny - Kujawiaka.
Grupę przygotowały panie nauczycielki Aleksandra Brzozowska i Monika Szymańska.

W akademii udział wziął również chór Cantiamo z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Działdowie. Na widowni razem z przedszkolakami zasiadł również wiceburmistrz Działdowa Andrzej Wiśniewski.
— Gratuluję najmłodszym artystom, którzy się wspaniale popisali. Były wystąpienia, wiersze i piękne piosenki. Kieruję słowa uznania do pani dyrektor, całego grona pelagicznego oraz do chórzystów-seniorów za to, że próbujecie krzewić patriotyczne postawy u najmłodszych. Dzisiejsza akademia była taką żywą lekcją historii. To wspaniałe, że dwa pokolenia spotykają się podczas takiej patriotycznej akademii — powiedział wiceburmistrz Andrzej Wiśniewski.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5