Sukces koszykarek najlepszą rekomendacją

2017-04-02 09:22:12(ost. akt: 2017-04-02 09:42:17)

Wspaniały sukces nauczycielki wychowania fizycznego i trenerki koszykówki w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie, Iwony Małgorzaciak-Niedzielskiej, która w zdobyła wraz ze swoim zespołem tytuł mistrzyni województwa warmińsko-mazurskiego w minikoszykówce dziewcząt.
Iwona Małgorzaciak Niedzielska rozpoczynała swą karierę koszykarską w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie, gdzie była zawodniczką UKS Trójka Działdowo podopieczną trenera Leszka Gołębiewskiego.

Jako reprezentantka tej szkoły zdobyła w 1987 w Częstochowie II miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, a rok później w 1988 we Wrocławiu zdobyła Mistrzostwo w tych Igrzyskach. Po zakończeniu studiów zaczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 3 jako nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka koszykówki. Dla pani Iwony jest to już czwarty awans w ciągu siedmiu lat do ogólnopolskiego finału Energa Basket Cup.

Pierwszy finał był w 2010 w Toruniu, gdzie jej drużyna w składzie: Sandra Samsel, Angelika Samsel, Marcelina Zaczkowska, Agata Wiśniewska, Magdalena Cybulska, Martyna Koszewnikow, Sylwia Jaroszewska, Aleksandra Bodzon, Natalia Zdunek, Magdalena Piechowiak, Natalia Piórkowska, Daria Żywiec zajęła VI miejsce w Polsce.
Kolejne finały odbywają się w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie. W 2012 zespół w składzie: Marta Skrzat, Weronika Pernak, Patrycja Kamińska, Adrianna Kłosowska, Kinga Piotrowska, Majka Gietka, Katarzyna Bartkowska, Weronika Pacyniak, Weronika Czerniak, Alicja Grześkiewicz, Weronika Piórek, Weronika Lewandowska zajął IV miejsce w Polsce. W meczu o trzecie miejsce drużyna bardzo nieszczęśliwie przegrała z Płockiem.

W 2015 roku ekipa w składzie: Katarzyna Cybulska, Oliwia Dramińska, Kornelia Jankowska, Karolina Koszewnikow, Kinga Leman, Gracja Piątkowska, Patrycja Piekarska, Monika Leśniewska, Roksana Sobotka, Karolina Trybel, Julia Bartkowska, Karolina Przasnyska ponownie zajęła IV miejsce, pechowo przegrywając walkę o brąz 1 punktem z Poznaniem.

27 marca w Nidzicy rozegrano Finał województwa WM SZS w mini koszykówce dziewcząt "Energa-Basket Cup". W finale wystąpiło 6 zespołów: SP 3 Ełk, SP Olsztynek, SP 3 Działdowo, SP 2 Olsztyn, SP 11 Elbląg i gospodynie turnieju SP 1 Nidzica. Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A wystąpiły zespoły z Ełku, Olsztynka i Działdowa. W grupie B zmierzyły się Olsztyn, Elbląg i Nidzica. Zespoły w grupach grały systemem każdy z każdym 4x6 minut. Zwycięzcy grup zagrały w finale, zespoły z drugich miejsc o 3 miejsce, a zespoły z trzecich miejsc o 5 miejsce.

6. SP Olsztynek

MVP turnieju została Sowińska Wiktoria z SP nr 3 Działdowo.

Skład SP Nr 3 Działdowo: Aleksandra Brzoska, Alicja Dembska, Louise Haspel, Amelia Jaworska, Nikola Kowalczuk, Oliwia Kwasiborska, Zuzanna Malikowska, Weronika Rolka, Wiktoria Sowińska, Paulina Synakowska, Joanna Szeklicka, Aleksandra Szymańska, Katarzyna Ziętara, trener: Iwona Małgorzaciak-Niedzielska.
W drużynie z Działdowa grało 6 zawodniczek młodszych z piątej klasy.

Mistrzynie województwa warmińsko-mazurskiego podopieczne Iwony Małgorzaciak Niedzielskiej będą grały w czerwcu o Mistrzostwo Polski szkół podstawowych w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.