XVII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2017” [zdjęcia, film]

2017-03-15 08:38:53(ost. akt: 2017-03-19 08:11:56)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

XVII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2017” pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i o Puchar Prezydenta RP i Burmistrza Miasta Działdowo już za nami – na Białoruś nie było siły, nasza Kadra w „szóstce”.


W miniony weekend (10-12 marca) w halach sportowych Gimnazjum nr 2 w Działdowie i ZS nr 2 w Narzymiu odbywał się największy halowy turniej baseballu w Polsce i jeden z największych w Europie z udziałem 18 zespołów z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Polski.
Po raz pierwszy w nowej formule turnieju wzięło udział blisko 300 uczestników w kategorii U-13. Nasze województwo było reprezentowane przez Kadrę Wojewódzką Młodzików przygotowującą się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane pod koniec sierpnia w Działdowie oraz klub Yankees Działdowo reprezentowany przez baseballistów, którzy wznowili treningi po prawie rocznej przerwie spowodowanej sprawami losowymi trenerów.

Kadrowicze uplasowali się na bardzo zaszczytnym szóstym miejscu pozostawiając za sobą wszystkie polskie drużyny. Bardzo dobrze wypadli Yankeesi zajmując trzynaste miejsce, a wśród zespołów z Polski - trzecie. Poza zasięgiem dla wszystkich były zespoły z Białorusi zajmując całe podium - wygrał po dramatycznym meczu finałowym Mińsk przed Skidelem i Brześciem.

Białoruś będzie trudnym przeciwnikiem na Mistrzostwach Europy w Holandii do której jedzie wraz z Reprezentacją Polski trzech kadrowiczów z Miłomłyna. W sumie na dwóch halach rozegrano 54 spotkania. Wspaniały turniej, w którym mecze na żywo oglądał „cały świat” dzięki przekazom z Ukrainy oraz przygotowaną ceremonię otwarcia i zakończenia z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płośnicy, dwóch zespołów działdowskich dzieci podopiecznych Joanny Kolk - Lollipops i Swag oraz zespołu tancerek z Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

Uczestnicy turnieju, rodzice z zagranicy, którzy zjechali na turniej (szczególnie silny i głośny Fan Club z Ukrainy), goście bawili się świetnie przed ceremonia wręczania nagród.
Nagrody - puchary, medale, dyplomy (otrzymały wszystkie drużyny i wszyscy zawodnicy, trenerzy), statuetki dla najlepszych zawodników w swoich zespołach (Kadra Warmii i Mazur - Damian Skolmowski, Yankees Działdowo - Bartosz Kocięba), dla drużyny All Stars (Kadra Warmii i Mazur - Tomasz Skolmowski). Najlepszym zawodnikiem zawodów MVP został baseballista GUFK Mińsk Anton Aliaksandrou. Nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego otrzymał zawodnik Yankees Działdowo Kacper Sobiesierski , który mimo kontuzji do końca starał się pomagać kolegom z drużyny w walce na turnieju.

Puchar Wójta Gminy Iłowo Osada dla najlepszego zawodnika polskiego otrzymał kadrowicz Miłosz Lis. Nagrodę specjalną od Prezesa Klubu Demony Miejska Górka otrzymał najmłodszy zawodnik z Działdowa kadrowicz Nikodem Borowski.

Te wspaniałe nagrody wręczali goście zawodów - dyrektor Departamentu Sportu UM Waldemar Buszan, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Teresa Nowakowska, Starosta Działdowski Marian Janicki, wójt Gminy Iłowo Osada, przedstawiciel Ambasady USA Scott Whitmoor, Prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu Christhopher Sweeney, przedstawiciel Fundacji Ala Koproskiego Zdzisław Ratajczak, Przewodniczący komisji rewizyjnej klubu Yankees Henryk Balicki, Przedstawiciel Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Piotr Nowakowski no i oczywiście gospodarzy turnieju dyrektorów szkół w Działdowie i Narzymiu – Michała Struzika i Beaty Biernackiej oraz przedstawicieli rodziny Pana Ala Koproskiego.


Kadra Warmii i Mazur: Lis Miłosz,Łątkowski Grzegorz , Cięszczyk Michał, Grogorek Oskar, Rosiak Maciej, Maier Emil, Wityczyn Karol, Wityczyn Adam, Skolmowski Damian,Skolmowski Tomasz,Konecki Maciej, Łątkowski Dominik , Borowski Nikodem- Trener Andrzej Krzykowski, trener koordynator Zdzisław Ziółkowski

Yankees Działdowo: Bartosz Kocięba, Michał Kempka, Oskar Zero , Oskar Borowski, Piotr Sobiewski, Wiktor Kowalski, Miłosz Chmielewski, Jakub Barwiński, Kacper Sobiesierski, Filip Nowakowski, Igor Piotrowicz – Trener Maciej Lipiński

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli nasz „wielki” turniej w imieniu uczestników i otoczyli wspaniałą opieką a są nimi:
Patron Honorowy- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin
Partner strategiczny - Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński
Sponsor generalny EuRoPoL GAZ s.a.

Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Starosta Działdowski, Wójt Gminy Iłowo Osada, Al. Koproski –PNYBF, Polski Związek Baseballu i Softballu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Gimnazjum Nr 2 Z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie, ZS w Narzymiu

Sponsorzy: Dekorglass Działdowo, Heinz Glas Działdowo, PROREMBUD Działdowo, BUŁKA z MASŁEM IŁOWO, MLEKOVITA, AMPER Działdowo, Bank Pekao S.A., KASA Stefczyka, IWOMAR Działdowo, KOMBET Działdowo, MAXIKAZ Działdowo, FAST OIL Mława, ViGGaMi Działdowo, ABF Obróbka Skrawaniem Działdowo, ABP COMPUTER, DAR S.A., Warmińsko-Mazurski Fundusz Poręczenia Kredytowe.
Dziękujemy także sędziom, opiece medycznej, obsłudze , pracownikom szkół i zawodnikom starszym Yankees za pomoc w ramach wolontariatu.

Organizatorzy: Zbigniew Młodawski Prezes Klubu, Zdzisław Ziółkowski wiceprezes

nadesłała Zdzisław Ziółkowski
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anonim #2203775 | 178.235.*.* 17 mar 2017 19:50

    nagrode fair play dostał Kacper Sobiesierski a nie Kacper Biesiekierski taki zawodnik nie gra w Yankesach nawet pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5