Pożary wygrały w Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Gminy Działdowo [zdjęcia]

2017-01-28 14:16:47(ost. akt: 2017-01-28 14:04:33)

Autor zdjęcia: GOKiS Działdowo / Magda Skała

W hali sportowej w Burkacie odbyły się Mistrzostwa Gminy Działdowo w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2000 i młodsi.
W eliminacjach gminnych wzięło udział piętnaście zespołów. Drużyny rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”. Do finału awansowało sześć najlepszych ekip. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Pożar. Na drugim miejscu uplasowało się Uzdowo, a na trzecim Turza Wielka. Czwarte miejsce wywalczyła drużyna z Niestoi. Piąte miejsce przypadło Kramarzewu, szóste Sławkowu.
Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Bruzda (Pożary). Za najlepszego bramkarza organizatorzy uznali Sebastiana Bogutę (Uzdowo).
Drużyny otrzymały puchary, medale, statuetki, piłki nożne. Nagrody wręczyli wójt gmin Paweł Cieśliński, radny Piotr Stańczak, radny Mariusz Stokłos. Sędziami turniej byli Ilona Paciorek i Grzegorz Efczyński.
Turniej zorganizował w dniach 21-22 stycznia przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Działdowie.