Hej kolęda, kolęda [zdjęcia]

2017-01-17 14:12:58 (ost. akt: 2017-04-26 20:02:36)

Autor zdjęcia: Teresa Woźna

Już po raz trzeci w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie zorganizowano koncert kolęd pod hasłem „Kolęduje Tobie moje serce”.


Występ wraz z uczniami klas 1-3 SP4 przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego. Dodatkowym atutem, oprócz prezentacji poszczególnych klas, było wykonanie utworu, z którym chór uczniów z kl. 1-3 pod kierunkiem pań Ewy Wadeckiej i Eweliny Szambory zajął II miejsce w konkursie kolęd i pastorałek, organizowanym przez GOK Iłowo.

Przed szeroką publicznością wystąpiły również dwie grupy taneczne prowadzone przez panie Mariolę Kos i Ewelinę Szamborę. Oprawę muzyczną wprowadzającą zebranych gości w odpowiedni nastrój zapewniły dzieci grające na instrumentach: Zuzanna Wolińska – flet poprzeczny, Maria Żórańska – klawisze oraz Klara Grabowska – skrzypce. Miłym akcentem okazało się też rodzinne kolędowanie. Malwina Dobrzeniecka zaśpiewała razem z siostrą i tatą a Helena Makarska z mamą. Popisy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie zgromadzonych rodziców, babć i dziadków, a także dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów SP4.

Gratulacje udanego występu i życzenia składał również młodym wykonawcom obecny na koncercie burmistrz miasta Grzegorz Mrowiński. Sukces przedsięwzięcia pozwala mieć nadzieję na przyszłoroczną kontynuację.

Ewa Elbruda
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5