Promocja książki połączona z degustacją potraw [film, zdjęcia]

2017-01-12 18:30:21 (ost. akt: 2017-01-12 13:59:39)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Miejskiej Bibliotece publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie promujące książkę "Zasmakuj w Warmii - rzecz nie tylko o kuchni" autorstwa Waldemara Mierzy oraz Krzysztofa Mazurka.


Spotkanie poprowadził Waldemar Mierzy, współautor książki.

— Opowieść o Warmii przetykana jest opowiadaniami o mojej ukochanej krainie dwunastu Warmiaków, którzy urodzili się na Warmii przed wojną, którzy żyli tutaj w czasie działań wojennych, a także tych którzy przybyli z różnych części Polski po 1945 roku— powiedział Waldemar Mierzwa. — Za część kulinarną książki odpowiada Krzysztof Mazurek - szef kuchni w Hotelu „Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Jest to kuchnia regionalna, która jest tak jakby wypadkową tych wszystkich kuchni ludzi którzy tutaj mieszkali i przybyli. Zapraszam Państwa do lektury tej książki, do korzystania z jej przepisów. Książkę można nabyć w działdowskiej księgarni. Myślę, że będą Państwo zadowoleni z lektury dla ducha jak i z strawy dla ciała.

Po części promocyjnej wszyscy, którzy przybyli na spotkanie mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół w Malinowie.

— Degustuję przygotowali nasi uczniowie, pod bacznym okiem wszystkich nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, przedmiotów zawodowych — powiedział nauczycielka z ZS w Malinowie Barbara Kobusińska-Behal — Nasza szkoła bardzo blisko współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną. Włączamy się w różne imprezy kulturalne organizowane przez bibliotekę - oczywiście włączmy się kulinarnie - gotujemy pyszne dania, które możemy tutaj serwować. Wszystkie receptury zostały zaczerpnięte z promowanej książki.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztyska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wybory idą #2158837 | 94.254.*.* 13 sty 2017 08:38

    Na sotkanie z Panem Waldemarem Mierzwą przybył burmistrz Grzegorz Mrowiński i nawet za w ślad za nim radny Sławek Pszenny się pofatygował. Kiedyś było nie do pomyślenia takie towarzystwo na podobnym spotkaniu. A tutaj proszę jaka odmiana szczera. No to znakim tego dobre światło w rozjaśniło im świat albo wkrótce wybory i trzeba być wśród ludzi by o kolejny mandat się starać. Wspaniali ludzie piękne gesty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. panowie redaktorzy #2158834 | 94.254.*.* 13 sty 2017 08:28

    Zrobiliście błąd w nazwisku współautora, nie Mierzy tylko Mierzwy, dziennikarz powinien być w takich kwestiach bardziej rzetelny.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5