Przekroczył prędkość o 53km/h. Stracił prawo jazdy

2016-11-18 12:37:48 (ost. akt: 2016-11-18 12:42:35)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

We wtorek (15 listopada) w godzinach rannych przy ulicy Leśnej w Działdowie policjanci ruchu drogowego dokonywali kontroli prędkości w miejscu, które zostało wskazane przez jednego z mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierowców.
— Tuż przed godz. 8.00 miernik prędkości używany przez policjantów wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 103 km/h — mówi oficer prasowy Katarzyna Rogozińska. — Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena. 22–letni mieszkaniec Działdowa nie kwestionował tego, ze popełnił wykroczenie i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.
Policja przypomina!

— Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna strona internetowa, za pomocą której można przekazać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Prezentowane na mapach informacje uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń jak i zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa — dodaje Katarzyna Rogozińska.

Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

— Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu — dodaje oficer prasowy.

Pamiętaj!
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Ponadto zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. eeetam #2129396 | 188.146.*.* 7 gru 2016 18:43

  na całej Leśnej jest chyba ograniczenie do 40 to przekroczył o 63

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dzisiaj #2122816 | 31.0.*.* 28 lis 2016 20:06

  Rozmawiałem z byłym policjantem.gdy pracował to był na zwolnieniu lekarskim. Wówczas dwulicowy wezwał go na dywan i dawał reprymendy za fakt pobytu na zwolnieniu. Obecnie sam jest od długiego czasu i nie po raz pierwszy i jemu trzeba dač reprymendę. Zapomniał wół .....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. He he #2122663 | 31.0.*.* 28 lis 2016 16:53

   Stary wyswiechtany tekst. Wysil się na coś bardziej oryginalnego:)co do lekarza to propozycję złóż Kowalowi.musi zmienić lekarza gdyż ten obecny słabo chłopa leczy żeby tyle na zwolnieniu siedzieć.przydał by mu się inny doktor :-)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ty #2122652 | 82.160.*.* 28 lis 2016 16:41

   burek zmień lekarza, bo ten cię oszukuje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. Do analizy #2122607 | 31.0.*.* 28 lis 2016 15:54

   Twoją analizę o kant dupy potluc śmieszny analizatorze Piszę tylko z jednego IP :-)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (26)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5