„Truskawcowy zawrót głowy” - gra miejska

2016-09-15 20:50:00 (ost. akt: 2016-09-15 20:45:38)

Autor zdjęcia: archiuwm biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych - Grę miejską „Truskawcowy zawrót głowy”.


— Głównym tematem gry było miasto partnerskie Działdowa - Truskawiec oraz państwo, w którym się znajduje - Ukraina.
Zadaniem uczestników gry było pokonanie całej trasy, wykonanie zadań punktowanych, (ilość zebranych punktów decydowała o końcowej klasyfikacji) — powiedział dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn.

Liczyła się: wiedza, kojarzenie faktów, praca zespołowa, orientacja w terenie. Gracze odwiedzili pięć stanowisk, z których mogli się dowiedzieć o geografii Ukrainy, jej historii, kulturze i sztuce. Usłyszeli również o niezwykłościach i cudach Ukrainy i mieście partnerskim Działdowa - Truskawcu. Uczestnikami gry byli uczniowie działdowskich szkół podstawowych.


— Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, w szczególności chcieliśmy podziękować: Urzędowi Miasta Działdowo, Miejskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Stanu Cywilnego, Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie za udostępnienie nam przestrzeni na stanowiska i za wszelką pomoc — dodaje dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn. — Wydarzenie było współfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA - Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzesiek #2066069 | 94.254.*.* 15 wrz 2016 21:17

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ale dlaczego mnie nie ma na tym zdjęciu? Ktoś za to musi beknąć!

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5