Wkra I Działdowo na podium. XXII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Smolicza

2016-06-20 13:08:22(ost. akt: 2016-06-20 13:05:03)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W miniony weekend (18-19 czerwca) na działdowskich stadionie rozegrany został XXII już Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Smolicza. W turnieju walczyło sześć ekip. Gospodarze - Wkra Działdowo wywalczyli trzecie miejsce.

W tegorocznym turnieju zagrało sześć ekip: Poncio 2010 Lidzbark, Dwójka Nidzica, goście z Rosji Sdjuszor I i Sdjuszor II (Kaliningrad) i gospodarze Wkra I i Wkra II Działdowo.
W sobotę zespoły zagrały ligę (każdy z każdym), a w niedzielę drużyny, które zajęły miejsca 1-3 walczyły w grupie finałowej, a pozostałe ekipy o miejsca 4-6.

Zwycięstwo w turnieju odnieśli młodzi piłkarze z Rosji - Sdjuszor II, drugi miejsce zajęła ekipa Sdjuszor I. Podopieczni Grzegorza Kaszubskiego, piłkarze Wkry Działdowo wywalczyli trzecie miejsce.

— Z turnieju jestem zadowolony. Każda porażka czegoś uczy, każda porażka to są jakieś wnioski. Warto grać z lepszymi. Z tak dobrymi zespołami jeszcze nie grałem — podsumował trener Wkry Działdowo Grzegorz Kaszubski.

Nagrody indywidualne powędrowały do zawodników z Rosji. Najlepszym zawodnikiem został Dimitri Nikitin (Sdjuszor II), najlepszym bramkarzem Aleksandr Krasnopevcev (Sdjuszor I), a królem strzelców z 14 bramkami Kirill Stepanov (Sdjuszor II).
Natomiast najlepszymi zawodnikami w drużynach wybrano: Kirill Stepanov (Sdjoszur II), Viacheslav Balashov (Sdjoszur I), Jakub Dąbkowski (Wkra I), Jakub Pydynkowski (Wkra II), Sebastian Halicki (Dwójka), Igor Guth (Poncio 2010).
Nagrody wręczali: prezes Wkry Działdowo Jarosław Kozłowski, członek zarządu klubu Witold Kuskowski i wicestarosta Marian Brandt.