3 Mini Piknik Olimpijski [zdjęcia, film]

2016-06-03 10:53:21 (ost. akt: 2016-06-03 13:59:50)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Klub Olimpijczyka przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie, Dyrekcja szkoły, wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy 2 czerwca w rocznicę nadania Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków zorganizowali 3 Mini Piknik Olimpijski.

Piknik rozpoczął si z ceremonią olimpijską od wciągnięcia flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego i hymnu olimpijskiego. Wśród gości pikniku zaproszonych na uroczystości przybyli - przedstawiciel medalistów olimpijskich Zenon Licznerski – srebro w 1980 roku IO Moskwa, burmistrz i patron imprezy Grzegorz Mrowiński, naczelnik oświaty w starostwie Marlena Perzyńska, trener i były członek Kadry Olimpijskiej w szermierce Kazimierz Zaręba (klub Riposta Olsztyn), WenWen Liu – trenerka Dekorglassu w tenisie stołowym i inni. Piknik poprowadził opiekun i pomysłodawca pikniku Zdzisław Ziółkowski, który otrzymał z rąk Zenona Licznerskiego, a przyznany przez Polski Komitet Olimpijski srebrny medal „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” wraz z podziękowaniami od Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego.

Piknik rozpoczął zespół taneczny z gimnazjum, a pokaz wspaniałej szermierki dały zawodniczki klubu Riposta Olsztyn. A potem wszyscy „ruszyli”, aby zmierzyć swoje siły w piłce nożnej, koszykówce - streetballu, szermierce, szachach, tenisie stołowym i ziemnym, siatkówce plażowej, badmintonie, kolarstwie, grach i zabawach, przeciąganiu liny, skokach przez skakankę, tańcach (m.in. zumbie).

Wielu uczestników uzyskało certyfikat umiejętności udzielania pierwszej pomocy medycznej. Jako główny punkt pikniku promującego Igrzyska w Rio 2016 rozegrano mecz przedszkolaków - 5-6 latków - w piłkę nożna POLSKA - BRAZYLIA zakończony wygraną Polski 1:0, a upominki dla maluchów przekazał Polski Związek Piłki Nożnej.

Gimnazjaliści co roku na pikniku „walczą” o prymat w przeciąganiu liny. Tak też było i teraz - zmagania klas przyciągnęły uwagę nie tylko uczestników, a w roli sędziego wystąpił nasz gość Zenon Licznerski.

Piknik zakończył się wręczeniem „setek” nagród dla tych, którzy brali udział w największej ilości konkurencji. Nagrody dla uczestników ufundowali: Polski Komitet Olimpijski, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, sponsorzy - Dekorglass, Heinz Glas, Prorembud, Kasa Stefczyka, Bułka z Masłem. Do zobaczenia za rok a uczniowie naszego gimnazjum 11 czerwca jadą do Warszawy na kolejny PIKNIK OLIMPIJSKI.

Klub Olimpijczyka Zdzisław Ziółkowski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5