Mikołajki w Lidzbarku

2015-12-08 23:43:07 (ost. akt: 2015-12-09 08:34:04)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W niedzielę (6 grudnia) odbyły się lidzbarskie obchody święta Mikołajek zorganizowane przez: burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku. Zgodnie z tradycyjnym wyrazem, wydarzenie miało charakter nader barwny, radosny i wypełniony atrakcjami - nie tylko dla najmłodzych Lidzbarczan.
Program artystyczno-rozrywkowy "Mikołajki w Mieście" rozpoczął się w południe na skwerze przy kościele świętego Wojciecha. Kameralny urok tego zakątka w centrum Lidzbarka i sprzyjająca aura sprawiły, że na miejscu zebrała się - praktycznie jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia - spora publiczność: dzieci, młodzież i dorośli.

W ramach tej części programu odbyły się chociażby: spotkanie i zabawa z Mikołajem (podczas których rozdawano słodkie podarki dla najmłodzych), przejazd burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka (oraz Świętego Mikołaja) uroczą bryczką, a także - kluczowy moment wydarzeń na skwerze - uroczysty akt zapalenia świątecznych lampek na imponujących rozmiarów lidzbarskiej choince, czego dokonał burmistrz miasta. Warto wspomnieć, że choinka została natychmiast udekorowana (oczywiście przez dzieci) pięknymi ozdobami wykonanymi przez - między innymi - pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, oraz ich podopiecznych z zajęć plastycznych.

Barwny, wesoły korowód mieszkańców prowadzony przez Świętego Mikołaja udał się następnie do hali sportowej przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów, gdzie odbyły się kolejne atrakcje - tym razem dedykowane wyłącznie najmłodszym: pokaz fitness, rozgrzewka taneczna w rytmie zumby, oraz szereg konkurencji sportowo-zręcznościowych, przeprowadzonych pod egidą "Mini Olimpiady Sportowej o Puchar Burmistrza Lidzbarka". Rywalizowały w niej dzieci z trzech przedszkoli: z Lidzbarka, Wlewska, oraz z przedszkola "Bajkowy Zakątek". To właśnie najmłodsi z ostatniej spośród wymienionych placówek odebrali dyplom, puchar, oraz medale za zdobycie pierwszego miejsca. Podobne nagrody wręczył wszystkim młodym sportowcom burmistrz miasta Maciej Sitarek.

Przedostatnim punktem programu, szczególnie wyczekiwanym przez publiczność, był występ grupy kabaretowej Poławiacze Pereł Improv Teatr z Lublina. Występ rozpoczął się o godz. 17 w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku i trwał niemal półtorej godziny. Bogaty program artystyczny zaprezentowany przez lubelskich aktorów miał - zgodnie z nazwą grupy - charakter sytuacyjnych i lingwistycznych improwizacji, oferując publiczności potężną dawkę angażującego humoru.

Lidzbarskie "Mikołajki w Mieście" zakończyła wizyta "Mobilnego Miasteczka Świętego Mikołaja", które ulokowało się na Placu Hallera – oferując mieszkańcom szereg atrakcji na zakończenie tego barwnego, pięknego dnia w Lidzbarku. Po raz pierwszy Mikołajki obchodzono w tym mieście tak uroczyście - zapowiadając tym samym szczególnie piękne Święta Bożego Narodzenia, jakie czekają mieszkańców i gości Lidzbarka w tym roku.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. żal , wstyd #1881252 | 185.122.*.* 14 gru 2015 19:00

  'rozśmieszają mnie te nie które komentarze , wiecie o które chodzi co nie????????????? jeszcze nie możecie się pogodzić z porażką ?????/ TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE "SCENY zejść ',' ' 'ale to tylko świadczy o waszych charakterach (żal i szkoda takiej pustki w waszych głowach ) ''. nie wysilajcie się bo takimi komentarzami przynosicie wstyd naszej gminie . a wasza była wtyczka z mediów chyba ma błędne informacje

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. *** #1879882 | 178.56.*.* 12 gru 2015 15:13

  ale samochwalstwo!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ndz #1879552 | 94.254.*.* 11 gru 2015 22:13

  najlepsze miołajki jaie były do tej pory. Mam nadzieje, że za ro znów posniesiecie poprzeczę

  odpowiedz na ten komentarz

 4. żuro #1878779 | 185.122.*.* 10 gru 2015 22:35

  NAJLEPSZE jak do tej pory !!!! cały dzień pełen wrażeń , Lidzbark obrał dobry kierunek

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5