Niecodzienny happening

2015-10-12 19:54:34(ost. akt: 2015-10-12 20:07:55)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 biorący udział w programie „Czytające Szkoły” przyłączyli się do 13. edycji obchodów Święta Drzewa. W tym roku ogólnopolski organizator Klub Gaja zachęcał do czytania opowieści, które sami chcielibyśmy usłyszeć.
W sobotę 10 października uczestnicy dziadowskiej akcji zorganizowali happening pod hasłem „Czytamy drzewom”.
— Głównym założeniem tej niecodziennej inicjatywy było zachęcenie nie tylko do sadzenia i ochrony drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą. Edukację dla zrównoważonego rozwoju i podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci rozpoczęto o godz. 12.00 w Parku im. Jana Pawła II w Działdowie — mówi polonistka Ewa Elbruda.

Koordynatorka programu Ewa Elbruda przedstawiła historię „Święta Drzewa” i główne cele spotkania. Następnie uczniowie klasy 4d czytali utwory tematycznie związane z naturą. Po krótkiej lekturze nadszedł czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
— Obchody zakończyła wspólna recytacja wiersza „Spóźniony słowik” i odczytanie przypowieści „Było sobie drzewo” — dodaje pani Ewa. — Przed rozstaniem uczestnicy akcji wznieśli okrzyki nawołujące do ochrony i poszanowania środowiska naturalnego, po czym w poczuciu dobrze wykorzystanego wolnego czasu i wyśmienitych humorach rozeszli się do domów.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5