W przedszkolu też uczą zasad udzielania pierwszej pomocy

2015-10-08 09:58:37 (ost. akt: 2015-10-08 10:07:55)

Autor zdjęcia: archiwum PCK

Żyjemy coraz szybciej, przez co narażamy się na wiele niebezpieczeństw. W każdej chwili i miejscu możemy zasłabnąć, utracić przytomność lub ulec wypadkowi.
Dobrze wtedy gdy jest ktoś, kto udzieli nam pomocy lub ją sprowadzi. W mediach słyszymy, że dzieci stają się bohaterami ratującymi życie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie już po raz trzeci przygotował i przeprowadził mini mistrzostwa pierwszej pomocy pod nazwą „Przedszkolak potrafi – i ja mogę uratować życie”.

Tym razem udaliśmy się do Przedszkola Miejskiego nr 4 w Działdowie. W porozumieniu z Dyrektor przedszkola w pierwszej kolejności wśród najstarszych grup Joanna Derbin przeprowadziła „szkolenie” teoretyczne i praktyczne z elementów pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa, higieny i historii Czerwonego Krzyża. W trakcie zabawy wykorzystywaliśmy przygotowane przez PCK programy „Super wiewiórka”, „Mały ratowniczek” i „Dbajmy o dziecięce uśmiechy”.

30 września odbyły się Mini Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Wzięły w nich udział dzieci z grup: „Słoneczka”, „Misie” i „Jeżyki”. Organizatorzy przygotowali 4 stacje, na których poszczególne zespoły kompletowały apteczkę pierwszej pomocy, spośród wielu wybierały numery telefonów alarmowych, układały puzzle ze znakami Czerwonego Krzyża i inne oraz wybierały przedmioty służące podniesieniu bezpieczeństwa. W części teoretycznej przeprowadzono zagadkowy quiz z zakresu wiedzy o zdrowiu, z życia zwierząt oraz w formie prawdy czy fałszu, np.: „pijcie dużo coca coli, bo od niej głowa nie boli”. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Zabawa przebiegała w duchu fair play. Jury ogłosiło, że wszystkie grupy zostały zwycięzcami.

Już tradycyjnie Oddział Rejonowy PCK przygotował dla przedszkolaków drobny słodki poczęstunek. Ufundował wraz z burmistrzem Działdowa – Grzegorzem Mrowińskim dużą wyprawkę, na którą składały się gry planszowe, układanki i zgadywanki oraz zakupił kamizelki odblaskowe dla dzieci. Za wysoki poziom przygotowania wręczono także dyplom uznania dla Przedszkola nr 4.

Mini mistrzostwa odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Urzędowi Miasta w Działdowie. Organizator i pomysłodawca Joanna Derbin dziękuje członkom zarządu za pomoc w organizacji mistrzostw.

Joanna Derbin i Jerzy Giezek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5