Wizyta policjantek w przedszkolu

2015-09-19 08:36:15 (ost. akt: 2015-09-19 08:46:39)

Autor zdjęcia: policja

Wrzesień to przede wszystkim miesiąc powrotów dzieci do szkół, a dla najmłodszych etap poprzedzający przygodę ze środowiskiem przygotowującym je do wejścia w „świat szerokiej edukacji”. Bezpieczeństwo w ich przypadku jest niezwykle ważne i stanowi priorytet w edukacji przedszkolnej.
Początek edukacji dzieci 3-4 letnich wiąże się z ogromnym zaangażowaniem wszystkich osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo. Dzieci te po raz pierwszy wychodzą z domu na dłuższy pobyt bez udziału rodziców i pozostają pod opieką pedagogów przedszkolnych. W trosce o ich bezpieczeństwo Przedszkole Miejskie nr 4 w Działdowie zaprosiło policjantów z Działdowa na spotkanie z dziećmi najmłodszych wiekowo grup.

Była to bardzo dobra okazja do przekazania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, właściwego korzystania z sygnalizacji świetlnej. Policjantki pokazały postawę obronną na „żółwia” na wypadek ataku psa, a także przestrzegły dzieci przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi.

Mimo, dla wielu 3-latków pierwszego bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami policji, dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance, dzieląc się wiedzą na temat numerów alarmowych do służb mundurowych i znajomością oznaczeń kolorów świateł sygnalizatora drogowego wskazując odpowiadające im zachowanie się uczestników ruchu drogowego.

sierż. Justyna Nowicka, Referent ds. Prasowo-Informacyjnych KPP Działdwo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Płoński szpital zapłaci rekordowe odszkodowan #1818382 | 109.243.*.* 20 wrz 2015 08:37

    Płoński szpital zapłaci rekordowe odszkodowanie Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. – tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku po tym, jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł. Tylko część odszkodowania pokryje ubezpieczyciel. Niedawno pracę stracił nie związany z tymi sprawami ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. W jego miejsce szpital zatrudnił lekarza wcześniej dyscyplinarnie zwolnionego z placówki w Ciechanowie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5