Pierwszy weekend artAKCJI 2015 za nami

2015-09-14 15:05:18 (ost. akt: 2015-09-14 15:17:36)

Autor zdjęcia: Grupa artAKCYJNA

Miniony weekend, 12-13 września, upłynął pod znakiem wydarzeń kulturalnych artAKCJI 2015. Za nami przeżycia związane z maratonem filmowym, koncertem muzyki organowej oraz wieczorem teatralnym.
Tegoroczną artAKCJĘ rozpoczął maraton filmowy, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury. Po dłuższej przerwie działdowskie kino na jeden wieczór ożyło, znowu widzowie mogli obejrzeć filmy wyświetlone na dużym ekranie z projektora szpulowego. Kinomani zobaczyli filmy „Śniadanie na Plutonie” (reż. Neil Jordan), „Fala” (reż. Gus Van Sant) oraz „Zapaśnik” (reż. Darren Aronofsky). Ciekawe wprowadzenie do każdego z filmów zaprezentował Paweł Żujewski – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i pasjonat kina.

W drugim dniu imprezy, mieszkańcy Działdowa mieli okazję uczestniczyć w koncercie muzyki organowej w wykonaniu Kaudii Camilli Twardzik – studentki Akademii Muzycznej w Katowicach, pochodzącej z Pasymia. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów z epoki baroku (Jana Sebastiana Bach’a, Arnolda Brunckhorst’a, Vincentego Lübeck’a) oraz dzieł kompozytorów współczesnych (Mariana Sawy, Britty Leutert- Falch i John’a Campbell’a Maclagan’a).

Wieczorem w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury zaprezentowana została filmowa relacja z widowiska scenicznego „Inferno amore: nie milcz na mnie”, którego premiera odbyła się m.in. w Działdowie w maju 2015 r. Niełatwa tematyka spektaklu stała się pretekstem do dyskusji z twórcami na temat ich przeżyć związanych z realizacją projektu, ale również dalszych planów na działalność artystyczną, aktywizującą ludzi młodych w naszym mieście.

Kolejnym punktem programu był występ Teatru Sztuka Nowa z Warszawy. Wykorzystując różnorodne środki wyrazu, twórcy spektaklu “ARTYSTA. Mechanika ucieczki” przedstawili biogramy artystyczne znanych osób, które stały się okazją do dialogu z widzem na temat indywidualnych uwarunkowań związanych z czasem i kontekstem społecznym, w jakim wybrana jednostka funkcjonuje. Sztuka zaskakiwała, poruszała, bawiła, ale przede wszystkim nie przestawała coraz silniej intrygować zgromadzoną widownię.

A już w następny weekend zapraszamy na kolejne wydarzenia artAKCJI 2015 >>>

Grupa artAKCYJNA


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grześ nieszczęście Działdowa #1820555 | 82.160.*.* 23 wrz 2015 08:31

  Minął rok kadencji.Miną jeszcze trzy lata tej straconej kadencji władz. Kasa miasta pustoszeje na Doradcę za 6 tys na miesiąc /co na to radni?/, na nibyimprezy do pustej sali, na głupoty. Burmistrz tylko siedzi i klika w kompie. Zapisał się do PSL, aby d. chronić. Zżera go nicniepotrafienie. Niestety po roku powiem jedno: zrobiłem błąd w wyborach 2014. więcej nie dam się nabrać. Bronek miał przynajmniej jaja jak skurczybyk-w miejscu nie usiedział. Teraz jest przeciwieństwo-flegmatyczny grześ, co całe wakacje był na urlopie. Przecież tyle bronek zrobił więc 4 lata mozna przeleżeć na wczasach z piwskiem w ręku. Strata dla miasta jak cholera. Stoimy jak pociąg na bocznicy rozwoju. Miasto za 4 lata zostanie w ruinie! Zniszczą to wszystko co powstało. Ludzie czas coś z tym zrobić. Czas na rozliczenie burmistrza, którego karmimy pensją ponad 10.000,00 zł miesięcznie. Ja mam dosyć!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ejjj #1817761 | 178.238.*.* 18 wrz 2015 22:21

  Jak tam krew was zalewa, chciałoby się do władzy? Nie da rady, lepiej już kupcie sobie bileciki na samolt do Anglii a tam na zmywak do araba :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Abdul Hussajn #1817510 | 82.160.*.* 18 wrz 2015 16:37

  Ja tam wam mówić kebaby wami zawładną a niewiernym głowa spadać będa. Zalejemy was naszą falą. I wszedzie być kebap i nic wieprzowina.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Źle się dzieje #1817096 | 82.160.*.* 18 wrz 2015 08:33

  NIESTETY ŹLE ZACZYNA SIĘ DZIAĆ. A TYLE SIĘ OBIECYWAŁO

  odpowiedz na ten komentarz

 5. wkrótce #1816913 | 94.254.*.* 17 wrz 2015 21:42

  Wkrótce zaleją nas rzesze obcych kultur i religii. To co się obecnie dzieje u progu Europy, może oznaczać koniec pewnej europejskiej epoki. Na oczach wszystkich dokonuje się inwazja na stary kontynent. Sami sobie jesteśmy winni. Nasza cywilizacja i sentymentalizm jest naszą słabością. "Wilki w owczej skórze"...ktoś tak kiedyś powiedział.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (37)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5