Napad na bank w Działdowie. Policja złapała bandytę [FILM]

2015-08-21 11:31:06(ost. akt: 2015-08-21 11:57:19)

Autor zdjęcia: archiwum KWP Olsztyn

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i komendy powiatowej w Działdowie na ustalenie podejrzanego o napad w jednej z placówek bankowych. 41-letniego mieszkańca Ciechanowa policyjni antyterroryści zaskoczyli w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował.
— Podczas przeszukania piekarni policjanci zabezpieczyli broń, którą mężczyzna najprawdopodobniej posłużył się podczas napadu — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka. Przypomnijmy: do napadu doszło 17 sierpnia w Działdowie. Sprawca wszedł do jednej z palcówek bankowych, a następnie grożąc bronią zmusił kasjerkę do wydania pieniędzy. Gotówkę zapakował do reklamówki i wybiegł w nieznanym kierunku.

Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i zapis z kamer monitoringu. Ze względu na charakter zdarzenia do wyjaśnienia sprawy włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

41-letniego mieszkańca Ciechanowa policyjni antyterroryści zaskoczyli w jednej z piekarni w powiecie mławskim - materiał policji:


— Wspólnie z funkcjonariuszami z Działdowa przez ostatnich kilka dni weryfikowaliśmy zebrane w tej sprawie informacje, typowaliśmy osoby, które mogły mieć związek ze sprawą, prowadziliśmy także szereg działań operacyjnych — dodaje oficer prasowy. — Trop prowadził do 41-letniego mieszkańca Ciechanowa. W czwartek wieczorem (20.08) policyjni antyterroryści zaskoczyli go w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował. Podczas przeszukania jego szafki kryminalni zabezpieczyli broń, którą prawdopodobnie posłużył się podczas napadu, zostanie ona poddana badaniom laboratoryjnym.


— Mężczyzna, który wcześniej nie był karany, trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń policjantów wynika, że 41-latek prawdopodobnie jest także sprawcą usiłowania rozboju w jednej z placówek bankowych w Mławie — dodaje Justyna Nowicka.

— Podczas rozmowy z policjantami, mieszkaniec Ciechanowa przyznał, że miał długi, a skradzione pieniądze miały częściowo spłacić jego zobowiązania.
Czynności w tej sprawie trwają. Jeżeli mężczyzna usłyszy zarzuty usiłowania oraz dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, to może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Działdowie.


oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (84) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyjście #1813307 | 176.103.*.* 12 wrz 2015 10:55

  Zawsze jest jakieś wyjście.Pan Krzysztof Pachulski do końca czynności policyjnych z jego udziałem miała STATUS ŚWIADKA. Przesłuchany na koniec z art.183 kpk.jako świadek. Gdyby jakiś myślący był kumendant ale nie jest to nakazał by-nawet jak go sami przywieżli wypłacenie kosztów dojazdu i powrotu z miejsca zamieszkania tak jak wypłacają dla każdego świadka który stawia się na wezwanie. Wywalili chłopa za drzwi i sprawa załatwiona,czy ktoś przeprosił?Wątpię-nie stać obecnej kadry z dziadowa na taki gest.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Hjjj #1807533 | 37.47.*.* 3 wrz 2015 07:57

  Pomyłki się zdarzają,jednak honorowo powinni odwiezc tego pana do domu i przeprosić,tylko kto miał by to zrobić kumendant ha ha

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kasik #1807412 | 95.160.*.* 2 wrz 2015 22:14

   Kurcze - powinni przeprosić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. ghh #1807124 | 31.61.*.* 2 wrz 2015 17:24

   Pan Krzysztof pachulski powinien zastosować zasadę skargowosci,komu chce się siedzieć za niewinność,falstart zupełny gdzie on podobny do sprawcy he he kicha kicha i jeszcze raz kicha

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  3. xy #1806033 | 83.19.*.* 1 wrz 2015 12:38

   a o falstarcie nikt nie napisał??? http://www.fakt.pl/wydarzenia/krzysztof- pachulski-podejrzany-o-napad-na-bank-jes t-niewinny,artykuly,570037.html

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (84)
  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5