Koncert olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua w Działdowie. Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur

2015-08-17 17:10:22(ost. akt: 2015-08-17 17:12:57)

Autor zdjęcia: archiwum UM

W kościele ewangelicko-augsburskim Zbawiciela w Działdowie w niedzielę, 16 sierpnia , w ramach obchodów Dni Działdowa odbył się koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua. Zespół został zaproszony do naszego miasta przez burmistrza Grzegorza Mrowińskiego.
Zaproszonych muzyków i przybyłych na koncert gości powitał ksiądz Waldemar Kurzawa, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Działdowie.

Koncert został poprowadzony przez Marka Marcinkowskiego, który przedstawił krótki zarys historii miasta, architektury i miejsca, w którym odbył się występ. Prowadzący zapoznał publiczność z repertuarem koncertu oraz przedstawił kompozytorów i wykonawców prezentowanej muzyki.

Podczas działdowskiego koncertu mogliśmy usłyszeć zespół Pro Musica Antiqua w składzie: Leszek Szarzyński (flet), Lucyna Żołnierek-Frenszkowska (fortepian), Agnieszka Dziewulska-Pawłowska (mezzosopran), Jerzy Szafrański (obój), Roman Kuźniak (fagot), Paweł Panasiuk (wiolonczela).
Zespół zaprezentował utwory: G.F. Händla, A. Alabieva, S. Moniuszki, , C. Francka, C. de Saint-Saënsa, E. Griega, M. Ravela i E. Moricone.

Profesjonalizm muzyków, różnorodność instrumentalna, wykonania wokalne oraz prezentacja historii, zabytków, przyrody oraz postaci związanych z regionem Warmii i Mazur sprawiają, że spotkania z zespołem Pro Musica Antiqua są nie tylko ucztą duchową, ale również lekcją budzącą świadomość dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Po koncercie burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował zespołowi oraz zaprosił do ponownych odwiedzin Działdowa. Zebraną publiczność zapewnił, że koncerty utworów muzyki dawnych i współczesnych kompozytorów, zostaną wpisane w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta.

Edyta Cherkowska, Urząd Miasta Działdowo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5