Zapraszamy na 2. Mini Piknik Olimpijski

2015-06-10 16:35:20 (ost. akt: 2015-06-10 16:38:39)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W piątek, 12 czerwca, na obiektach szkolnych „Dwójki” gimnazjaliści będą obchodzić święto sportu i idei olimpijskich.
Od roku w rocznicę nadania hali widowiskowo-sportowej im. Polskich Olimpijczyków organizowany jest przez Klub Olimpijczyka, dyrekcję, nauczycieli Mini Piknik Olimpijski. Piknik organizowany za zgodą i we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim jest zabawą w sport nie tylko ten przez duże S.

Gośćmi Pikniku są medaliści olimpijscy, olimpijczycy, władze samorządowe oraz delegacje zaproszonych szkół, przedszkoli. Olimpijczycy wręczą także przyznany przez Polski Komitet Olimpijski złoty medal „ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO RUCHU OLIMPIJSKIEGO”.

W tym roku w programie jest m.in. piłka nożna balonowa, koszykówka, badminton, jazda na rowerze, baseball, palant, taekwondo, tenis stołowy i ziemny, siatkówka plażowa, łucznictwo, gra w kapsle „Tour de Pologne”, szachy, skoki przez skakankę i turniej klas w przeciąganiu liny. Można będzie zdobyć Certyfikat Udzielania Pierwszej Pomocy, potańczyć np. zumbę, zobaczyć pokazy gimnastyczne no i oczywiście porozmawiać, zrobic fotkę z medalistami olimpijskimi. Na koniec jak zwykle losowanie nagród i pamiątek dla tych, którzy postanowią spróbować swoich sił w róznych konkurencjach.
W tym roku Patronat nad 2. Piknikiem objął Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin przy wsparciu PKOl-u, władz miasta i powiatu, dyrekcji szkoły i sponsorów. Patronat medialny sprawować będzie TVP Olsztyn, a o Pikniku usłyszymy także w Radio Olsztyn.

Pomysłodawcą Pikniku jest nauczyciel wychowania fizycznego gimnazjum Zdzisław Ziółkowski, który od lat współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. Wraz z uczniami gości na Piknikach w Warszawie, w PKOl-u, zaprasza naszych medalistów na imprezy organizowane przez szkołę, która odnosi wielkie sukcesy w sporcie i w nauce mając w swoich szeregach wielką rzeszę olimpijczyków w nauce. Symbolem naszego pikniku jest bocian (orzeł symbolem Pikniku PKOl-u), który kojarzy się z Polską i naszym Regionem Warmią i Mazurami.

Najwazniejszym przesłanie imprezy jest jednak pielęgnowanie wartości jakie niesie olimpizm, przestrzeganie zasad „Fair Play” nie tylko w sporcie oraz poszanowanie przeciwnika i walka z rasizmem w sporcie ale także dbanie o własną sprawność fizyczną by działać CITIUS, ALTIUS , FORTIUS. Zapraszamy od godziny 10.00 do Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi do wspólnej zabawy z olimpijczykami dzieci i młodzież z miasta i powiatu, województwa.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. agatajas #1912101 | 36.72.*.* 21 sty 2016 12:27

    Pikniki olimpijskie są stare jak świat i mają one na celu promowanie edukacji w tym nauka przez skype, w ostatnim wydaniu mini piknika brał udział Preply http://preply.com/pl/

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5