Działdowska Kuźnia Słowa w szkołach powiatu

2015-05-25 21:54:52 (ost. akt: 2015-05-25 21:59:01)

Autor zdjęcia: archiwum DKS

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa w listach do dyrektorów zaproponowała szkołom ponadpodstawowym z terenu naszego powiatu nawiązanie współpracy, dzięki której literaci z DKS na spotkaniach organizowanych przez szkoły przedstawialiby swoją i nie tylko swoją twórczość.
Cel to m.in. zachęcanie młodzieży, aby realizowała swoje pasje oraz popularyzacja twórczości lokalnych twórców.

Część szkół zareagowała bardzo pozytywnie ustalając już konkretne daty spotkań, a DKS zaproponowała konkretne osoby, które w nich mogą uczestniczyć.

I tak spotkanie literackie zorganizowano 12 maja w Księżym Dworze (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka). Gościem tego spotkania była Teresa Dwórznik-Romańska. Tego samego dnia w Gimnazjum nr 2 z młodzieżą spotkał się Benedykt Perzyński ZOBACZ >>>. Na 20 maja do ZSZ w Iłowie została zaproszona Magdalena Cejman.

Kolejne spotkania są już zaplanowane. Część szkół wyraziła wolę współpracy, ale terminy są jeszcze do ustalenia. Wygląda na to, że wspólny projekt szkół i DKS wkrótce nabierze rozpędu. Będzie oczywiście kontynuowany również po wakacjach.

DKS


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5