Poznaliśmy najlepszych w tym roku patrolowców z Warmii i Mazur

2024-07-09 11:35:00(ost. akt: 2024-07-09 09:14:50)

Autor zdjęcia: wm.policja

Podczas służby muszą być zawsze gotowi do tego, by pomagać i chronić. Wchodząc na interwencję powinni spodziewać się niespodziewanego. Charakteryzować ich ma szeroka wiedza i umiejętność szybkiego podejmowania słusznych decyzji. Tacy są policjanci, którzy każdego dnia patrolują ulice naszych miast i interweniują w najróżniejszych sprawach. W trakcie wojewódzkich eliminacji XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” poznaliśmy najlepszych patrolowców z Warmii i Mazur.
W poniedziałek (08.07.2024 r.) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w atmosferze współzawodnictwa odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Zawody swoim patronatem objął Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, który ufundował nagrody dla najlepszych par patrolowych.

W trakcie zawodów zmagali się funkcjonariusze reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju uczestniczyło w sumie 38 policjantów (19 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w konkurencjach: test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie sytuacyjne.

Organizowane zawody są również formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących trudną i wymagającą służbę patrolową. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, żeby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów.

Po całodniowych zmagania poznaliśmy najlepszych policjantów komórek patrolowo – interwencyjnych województwa warmińsko-mazurskiego. Miejsca za kolejnych stopniach podium zajęli:
- sierż. sztab. Michał Lech i post. Jakub Roch (KPP w Działdowie)
- sierż. Jarosław Dec i post. Rafał Basiewicz (KPP w Olecku)
- st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Grzegorz Załęski (KPP w Szczytnie)

Uczestnikom i zwycięzcom zawodów podziękował i pogratulował obecny na uroczystym ich zakończeniu Zbigniew Szczypiński Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, który wręczył trzem najlepszym parom nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

Zwycięzcom nagrody wręczył i osobiście pogratulował również insp. Radosław Drach p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który podziękował wszystkim uczestnikom zmagań za ich wysiłek, życzył pomyślności w dalszej służbie i zaprosił do ponownego wzięcia udziału i spróbowania swoich sił w zawodach za rok.

Dwie najlepsze pary patrolowe zyskały prawo do reprezentowania garnizonu warmińsko-mazurskiego w XXVIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą się w dniach 11-13 września 2024 r. w Szkole Policji w Słupsku.
kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5