Policjant z pasją

2024-06-11 12:20:00(ost. akt: 2024-06-11 10:59:56)
Michał Juszczyk

Michał Juszczyk

Autor zdjęcia: arch.kpp

Pojechał, powalczył i stanął na podium. Starszy posterunkowy Michał Juszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zdobył srebro i brąz w brazylijskim Jiu Jitsu podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Mińsku Mazowieckim.
8 czerwca 2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI i NO GI. Organizatorem zawodów był Miński Klub Sportowy MMA Team, Klub Walki Grappler.

W zawodach mogli startować żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski, przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych i żołnierze oraz słuchacze szkół wyższych, średnich służb mundurowych oraz wojskowych.

W imprezie wziął udział st. post. Michał Juszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Funkcjonariusz wspaniale zaprezentował się, zdobywając w Brazylijskim Jiu Jitsu 2 miejsce w kategorii GI brązowe i czarne pasy w wadze 88,3 kg oraz 3 miejsce w kategorii NO GI brązowe i czarne pasy w wadze 85,5 kg.

To policjant z pasją, który w swoim wolnym czasie całkowiecie oddaje się sztukom walki, trenujac nie tylko ciało, ale i umysł. Każda taktyka wymaga od niego dużego zaangażowania umysłu, sprytu i równowagi psychicznej, szczególnie w czasie zawodów, gdy dochodzi presja współzawodnictwa i duży stres. Działdowski policjant doskonale potrafi łączyć służbę ze swoim hobby. Uprawianie Jiu Jitsu pozwala mu zachować wszechstronny rozwój fizyczny, ale również bywa pomocne w służbie, gdzie dochodzi do kontaktu z osobami zatrzymanymi, wobec których niejednokrotnie policjanci muszą stosować różnego rodzaju dźwignie, chwyty transportowe i unieruchamiające.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników sportowych i życzymy kolejnych tylko zwycięskich walk na dalszych etapach swojej ścieżki sportowej i zawodowej.
kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5