Weekend na drogach powiatu działdowskiego

2024-06-11 10:47:43(ost. akt: 2024-06-11 10:53:33)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: arch.kpp

Zatrzymani kierujący pod działaniem alkoholu i zdarzenie z motorowerzystą, to m.in. bilans zdarzeń drogowych z minionego weekendu w powiecie działdowskim. Łamiący przepisy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wytłumaczą się przed sądem.
W piątek (7.06.2024 r.) po godzinie 21:00 na skrzyżowaniu dróg osiedlowych ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Rejtana w Lidzbarku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i motorowerzysty. Kierujący motorowerem marki Peugeot 27-latek z gminy Lidzbark jadąc z pasażerem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu pojazdowi Audi A6. Samochodem kierował 47-letni mieszkaniec Lidzbarka, który jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Motorowerzysta, z uwagi na obrażenia twarzy i kończyn oraz 26-letni pasażer zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu policjanci zabezpieczyli na parkingu oraz zatrzymali dowody rejestracyjne. Nietrzeźwego kierowcę audi funkcjonariusze osadzili, celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, a także zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Motorowerzysta zostanie rozliczony za spowodowanie kolizji, z kolei kierujący audi za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej.

W sobotę (8.06.2024 r.) w miejscowości Nowe Dłutowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Kierowca pojazdu 62-letni mieszkaniec gminy Lidzbark poddany badaniu stanu trzeźwości, wydmuchał prawie 0,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

W niedzielę (9.06.2024 r.) w Kisinach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli, kierującego pojazdem marki Honda. Kierowca pojazdu przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. Podczas kontroli, zamieszkałego na terenie Mławy obcokrajowca, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Wobec 20-letniego mężczyzny sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

W tym samym dniu, na terenie Iłowa-Osady policjanci działdowskiej drogówki ujawnili kolejnego kierowcę bez uprawnień. To 60-letni mieszkaniec Warszawy, któremu cofnięto uprawnienia w 2019 roku. Do tego mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Następnie ten sam patrol ruchu drogowego w miejscowości Filice w gminie Działdowo zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Kierujący jednośladem 59-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkańcowi Działdowa przerwano dalszą jazdę i ukarano go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5