Podpalacz z gminy Kozłowo zatrzymany

2024-06-19 17:29:00(ost. akt: 2024-06-19 15:09:10)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Nidziccy policjanci zatrzymali 42-letniego sprawcę podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie w Szkotowie. W toku czynności ustalono, że 42-letni mieszkaniec gminy Kozłowo ma jeszcze kilka przestępstw na swoim sumieniu.
W maju i czerwcu br. w Szkotowie doszło do uszkodzenia, a następnie podpalenia auta i podpalenia 2 garaży. Intensywna praca nidzickich policjantów skutkowała ustaleniem sprawcy tych czynów. Informacje uzyskane w toku prowadzonych czynności wskazywały, że stoi za nimi 42-letni mieszkaniec gm. Kozłowo.

Mężczyzna we wtorek (4 czerwca) został zatrzymany. Jak się okazało, zgłoszone w maju br. wybicie szyb w aucie osobowym, a następnie jego podpalenie i kolejne podpalenie w czerwcu br. - tym razem 2 garaży w Szkotowie - to nie koniec przestępstw, których dopuścił się mężczyzna. Policjanci ustalili, że oprócz tego jest sprawcą naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia, które miały miejsce w marcu br. w Frąknowie.

W sumie, 42-latek swoim przestępczym działaniem spowodował straty na kwotę prawie 30 000 zł. Ponadto, w kwietniu br., będąc prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym mając 2 promile alkoholu w organizmie, a w czerwcu br. stosował groźby karalne i poprzez zamknięcie w mieszkaniu osób wspólnie z nim zamieszkujących bezprawnie pozbawił je wolności.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów, a w czwartek (6 czerwca) sąd na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(ap/kh), red.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5