Tragedia na drodze. Jedna osoba nie żyje

2024-05-20 15:23:02(ost. akt: 2024-05-20 15:26:15)

Autor zdjęcia: mat. policji

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych doszło w gminie Iłowo-Osada w miejscowości Mławka. Na miejscu pracują policjanci, strażacy, służby medyczne. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniósł kierowca jednego z nich. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia działdowska Policja.
Dzisiaj (20 maja) w miejscowości Mławka w gminie Iłowo-Osada po godzinie 10:00 doszło do wypadku śmiertelnego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych.

Według ustaleń policjantów ruchu drogowego, pracujących na miejscu zdarzenia, na łuku drogi wojewódzkiej nr 544 kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w naczepę jadącego prawidłowo innego pojazdu ciężarowego marki Scania. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący pierwszym z pojazdów, 57-letni mieszkaniec Ciechanowa.

Drugi kierujący z bólem klatki piersiowej został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. To 39-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Zbadany na stan trzeźwości miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Droga została zablokowana w obu kierunkach na kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy dla pojazdów jadących w kierunku Mławy w Iłowie-Wsi na Białuty w kierunku drogi S7. Dla jadących z Mławy w kierunku Działdowa, objazd w Mławie na dzielnicę Przemysłową w kierunku tzw. starej siódemki.

kpp, red.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. mat. policji

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5