Mamy wicemistrza Świata! Mateusz Leśniewski ze srebrnym medalem Pucharu Świata

2024-05-14 15:00:00(ost. akt: 2024-05-14 14:35:07)

Autor zdjęcia: Ipa Region Olsztyn

W ubiegły weekend zakończył się Puchar Świata COPA DEL MAR w piłce nożnej w Hiszpańskiej Almerii. Reprezentację Polski w Pucharze Świata Służb Mundurowych reprezentowali Mistrzowie Polski – Ipa Region Olsztyn, w którym na bramce występuje pochodzący z Rybna – Mateusz Leśniewski.
W grupie reprezentacja Polski zanotowała cztery zwycięstwa, remis i jedną porażkę. Mateusz Leśniewski zanotował aż cztery spotkania bez straconej bramki i z 13 punktami na koncie awansowali do ćwierćfinałów. Warto zaznaczyć z w eliminacjach grupowych „Leśny” wpuścił tylko 3 bramki, co było najlepszym wynikiem w tej fazie.
W ćwierćfinale reprezentacja Polski trafiła na Bułgarów, z którymi po regulaminowym czasie gry remisowali 0:0. W karnych zwyciężyli 1:0, a Mateusz Leśniewski obronił wszystkie karne przeciwników.
Reprezentacja Polski w półfinale trafiła na drugą drużynę z Bułgarii i ponownie spotkanie zakończyło się rezultatem remisowym – 1:1. W karnych ponownie lepsi okazali się „biało-czerwoni” zwyciężając 3:2.
W finale Pucharu Świata w Hiszpanii lepszym zespołem okazali się Słowacy, którzy wygrali 3:0 i zostali mistrzami świata. Reprezentacja Polski zakończyła zawody ze srebrnym medalem. Całej drużynie gratulujemy kolejnego sukcesu, a Mateuszowi Leśniewskiemu dziękujemy za godne reprezentowanie naszego kraju! Życzmy dalszych sukcesów!

Sylwester Kasprowicz

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5