Uwaga konkurs!

2024-04-16 13:00:00(ost. akt: 2024-04-16 12:29:32)

Autor zdjęcia: kpp

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, jak postępować w sytuacji zagrożenia, a do tego znasz przygody niesfornej Poli? Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie pn. "Bezpieczny Smyk na Warmii i Mazurach" uczniów klas I-III szkół podstawowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Etap wojewódzki konkursu poprzedzą etapy powiatowe, które przeprowadzą Komendy Powiatowe Policji. Dla zwycięzców przewidziano nagrody i upominki.
Celem konkursu jest kształtowanie bezpiecznych postaw wśród najmłodszych i uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w życiu codziennym. Poprzez udział w rywalizacji uczestnicy rozwijać będą wyobraźnię i uczyć się przewidywać zagrożenia i reagować na nie.

Organizatorem konkursu pn. "Bezpieczny Smyk na Warmii i Mazurach" jest Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie, a partnerem przedsięwzięcia Warmińsko-Mazurski Zarząd NSZZ Policjantów.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Warmii i Mazur. W zmaganiach udział biorą dwuosobowe reprezentacje szkół.

Przedstawiciele szkół podstawowych zgłaszają chęć udziału swojej reprezentacji w konkursie do właściwych komend powiatowych (miejskich) Policji do dnia 30.04.2024 r.

Miejsce przeprowadzenia powiatowych eliminacji wyznacza właściwy miejscowo policyjny profilaktyk, który bezpośrednio po rozstrzygnięciu etapu powiatowego przekazuje wyniki do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zgłoszone dwuosobowe drużyny przystępują do testu wiedzy w dniu 24 maja 2024 r. o godz. 9:00. Do etapu wojewódzkiego przechodzi jedna drużyna, która uzyskała największa liczbę punktów. W przypadku uzyskania takiego samego wyniku przez dwie lub więcej drużyn – o zajęciu I miejsca decyduje czas rozwiązania testu.

Laureaci etapu powiatowego (1 drużyna z każdego powiatu + opiekun) kontynuują zmagania o tytuł najlepszej reprezentacji podczas wojewódzkiej inauguracji Bezpiecznych Wakacji 2024 (dokładna data i miejsce przedsięwzięcia zostaną podane laureatom pod koniec maja 2024 r.). Drużyny mają za zadanie pokonać edukacyjny tor, na trasie którego zlokalizowane zostaną specjalne „posterunki” z zagadkami lub zadaniami praktycznymi. Pytania zadawane dzieciom dotyczyć będą niezmiennie przygód niesfornej Poli oraz unikania zagrożeń. Na każdym z przygotowanych „posterunków” oczekiwać będą policyjni profilaktycy.

Zgłoszenia drużyn do eliminacji powiatowych prosimy kierować do:

mł. asp. Justyny Nowickiej

tel. 47 732 32 44

lub na adres e-mail:

justyna.nowicka@dzialdowo.ol.policja.gov.pl

W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę szkoły, imiona i nazwiska osób reprezentujących szkołę (dwie osoby), klasę, dane opiekuna, dane kontaktowe.

Na zgłoszenia czekamy do 30.04.2024 r.
kpp

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Działdowie można zapoznać się z regulaminem konkursu.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5