Podsumowanie zdarzeń drogowych w powiecie działdowskim z minionego weekendu

2024-04-15 17:00:00(ost. akt: 2024-04-15 10:52:46)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kolizja z udziałem kilku samochodów, motorowerzysta ze złamaną nogą i inny motorowerzysta bez uprawnień to bilans zdarzeń drogowych z weekendu w powiecie działdowskim.
W miejscowości Pierławki w gminie Działdowo w sobotę (13.04.2024 r.), około godziny 13:00, doszło do zdarzenia z udziałem kilku samochodów. Na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki Ford, jadąc od miejscowości Wysoka w kierunku Działdowa, uderzył w tył pojazdu marki BMW, który stał przed pojazdem marki Renault. Kierujący renaultem ustępował pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu, przygotowując się do skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia doszło do kolizji kilku pojazdów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującego fordem, 30-latka, policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1050 złotych i nałożyli na niego 10 punktów karnych.

W tym samym dniu w gminie Rybno doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i motorowerzysty. Na trasie Rybno – Rumian, na drodze powiatowej na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia pojazdu marki Renault ze skuterem marki Banet. W wyniku zderzenia kierujący skuterem doznał złamania nogi i karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Zarówno kierowca renaulta 43-latek, jak i kierujący jednośladem 52-latek byli trzeźwi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Z kolei w niedzielę (14.04.20234 r.) po godzinie 9:00 w Działdowie na ulicy Nidzickiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki WANGYE. Jednośladem kierował 57-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Mężczyzna kierował bez wymaganych uprawnień oraz bez kasku ochronnego. Wobec kierującego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5