Turniej BRD – etap miejski w Działdowie

2024-04-15 15:00:00(ost. akt: 2024-04-15 10:46:31)
Wszyscy uczestnicy

Wszyscy uczestnicy

Autor zdjęcia: arch. kpp

Uczniowie szkół podstawowych z Działdowa zmagali się z zadaniami, na teście wiedzy i teście praktycznym, w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas rowerowego Turnieju BRD.
5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu miasta Działdowo przystąpiło do etapu miejskiego rowerowego Turnieju BRD. W grupie młodszej rywalizowały Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie. W grupie starszej w zmaganiach brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych: nr 1, nr 2 i nr 3 w Działdowie.

Dzieci przystąpiły do rozwiązywania testu wiedzy składającego się z 25 pytań oraz testu skrzyżowań z 10 pytaniami. Następnie uczniowie przystąpili do rywalizacji na rowerowym torze przeszkód. Mieli do pokonania m.in. przejazd pod wiszącą bramką, przejazd po tarce, po równoważni, przejazd po rynnie czy przenieść klocek z punktu do punktu. W obu grupach najlepiej wypadli uczniowie gospodarzy, tj. ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie. Miejsce drugie w grupie starszej zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Działdowie. W grupie młodszej drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5