Zdarzenia drogowe w powiecie działdowskim

2024-04-14 13:00:00(ost. akt: 2024-04-12 15:45:14)
Policjanci z powiatu działdowskiego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Zatrzymali również rowerzystę, który wcześniej spożywał alkohol oraz nietrzeźwego kierującego renaultem.
Patrol ruchu drogowego z Działdowa wyjaśniał okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic w Działdowie. Kierujący pojazdem marki Fiat, jadąc ulicą Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Nissan, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 77-letniemu kierującemu fiatem zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, ukarano go mandatem karnym w wysokości 1250 złotych.

W tym samym dniu po godzinie 19:30 na trasie Wysoka- Prioma policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 31-letni mieszkaniec gminy Działdowo znajdował się po spożyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie jazdy. Za popełnione wykroczenie drogowe mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1000 złotych.

Z kolei w miejscowości Cibórz w gminie Lidzbark patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Clio, którym kierował 55-letni mieszkaniec Lidzbarka. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy renaulta prawo jazdy. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.
kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5