O zagrożeniach w cyberprzestrzeni i zapobieganiu hejtowi – spotkanie policjantek z uczniami w Ruszkowie i Uzdowie

2024-04-12 11:30:00(ost. akt: 2024-04-11 17:33:00)

Autor zdjęcia: kpp

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszkowie i Szkoły Podstawowej w Uzdowie uczestniczyli w spotkaniach z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Głównym tematem rozmów z czwarto, piąto, szósto, siódmo i ósmoklasistami były zagrożenia w Internecie i odpowiedzialność nieletnich.
Uczniowie z Ruszkowa i Uzdowa pogłębiali wiedzę na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Podczas spotkania z policjantkami wysłuchali najważniejszych informacji w zakresie demoralizacji i czynów karalnych najczęściej popełnianych przez osoby niepełnoletnie. Dowiedzieli się również o zmianach w przepisach dotyczących odpowiedzialności nieletnich i środkach wychowawczych stosowanych przez sąd. Uczestnicy spotkań obejrzeli filmy edukacyjno-profilaktyczne o tematyce związanej z niebezpiecznymi zachowaniami w sieci i ich konsekwencjami, ze szczególną uwagą na osoby dotknięte hejtem i dopuszczające się tego rodzaju zachowań.

Policjantka ds. nieletnich apelowała do dzieci i młodzieży o reagowanie na niewłaściwe zachowania rówieśników i wspieranie osób dotkniętych przemocą. Policjantka ds. nieletnich uczulała na zachowania niezgodne z prawem i przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
kpp

Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5