Bez uprawnień, z nadmierną prędkością i z promilami – kierujący pojazdami poniosą odpowiedzialność

2024-04-12 19:30:00(ost. akt: 2024-04-11 19:30:02)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci działdowskiej drogówki, tylko w ciągu jednego dnia, zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierujących, w tym motocyklistę, kierowcę fiata i rowerzystę. Wszyscy oni złamali przepisy ruchu drogowego i zostali wyeliminowani z ruchu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniosą surowe kary.
Patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał na terenie Lidzbarka, do kontroli drogowej, motocyklistę. Zdarzenie miało miejsce w środę (10.04.2024 r.). Podczas sprawdzania uprawnień kierującego jednośladem okazało się, że zostały mu one zatrzymane, za jazdę po alkoholu. 56-latkowi policjanci przerwali dalszą jazdę i poinformowali go o konsekwencjach kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. O losie mieszkańca gminy Lidzbark rozstrzygnie wkrótce sąd.

W tym samym dniu, na terenie Płośnicy, policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący autem w terenie zabudowanym. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 55 km/h, jadąc 105 km/h. Na kierującego fiatem, 32-letniego mieszkańca gminy Działdowo, funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto kierowcy powędrowało 13 punktów karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i musi również liczyć się z trzymiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów.

Następnie, w miejscowości Brodowo, policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którym okazał się 63-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Podczas badania stanu trzeźwości, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu jednośladem uniemożliwiono kontynuowanie jazdy i sporządzono wobec niego dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.
kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5